Vingrinājumi sēdoša dzīvesveida cienītājiem

Vingrinājumi sēdoša dzīvesveida cienītājiem

Civilizācijas sasniegumi atvieglo dzīvi, padarot to komfortablāku un vieglāku. Ar moderno tehnoloģiju palīdzību mūsdienu cilvēks var automatizēti veikt daudzus darbus, kurus mūsu priekštečiem nācās paveikt ar rokām. Rezultāts – mazkustīgs dzīvesveids. Kad kustību ir maz, nenotiek pietiekama limfas attece, muskuļi kļūst kokaini, parādās tirpšanas sajūta rokās un krampji kājās. Pasliktinās orgānu asins apgāde un palēninās metabolisms. Lai izvairītos no šīm nepatīkamajām sekām, ofisu darbiniekiem vajadzētu izpildīt vismaz minimālo treniņu programmu, kas palīdzēs iekustināt tos muskuļus, kuri sēdēšanas laikā nav pietiekami nodarbināti.

Vingrinājumi sēdoša dzīvesveida cienītājiem

  • Sasprindzinājums kakla daļā var izraisīt nervu nosprostojumu, galvas sāpes un redzes pasliktināšanos. Tāpēc šo daļu vajag izstaipīt. Nostājieties ar sānu pie sienas un ar vienu roku atbalstieties pret sienu tā, lai plecs būtu paralēli grīdai. Nolieciet galvu un ar zodu pieskarieties pretējam plecam. Neizdariet asas kustības un nepielieciet pārlieku lielas pūles. Jums jājūt patīkams siltums muskuļos.
  • Jānoņem sasprindzinājums arī plecu daļā. Nostājieties pie sienas tā, lai pakausis būtu atbalstīts, bet pēdas atrastos desmit centimetrus no grīdas līstes. Izstiepiet rokas uz sāniem, piespiežot plaukstas pie sienas un izpildiet desmit pacelšanos pirkstgalos.
  • Nepareizs datora peles un klaviatūras novietojums un pieradums turēt roku mazliet paceltu, kad runājat pa telefonu, var izraisīt durstīšanas sajūtu un nervu nosprostojumu apakšdelma rajonā. Paņemiet rokā divas nelielas bumbiņas un virpiniet tās. Vai arī izmantojiet rokas espanderu. Pie viena pavingrināsiet arī roku muskuļus.
  • Ar vienu roku satveriet plaukstas locītavu, un apļojiet satverto plaukstu. Pēc tam saāķējiet abu roku pirkstus un izstaipiet tās.
  • No sēdoša dzīvesveida visvairāk cieš mazā iegurņa muskuļi un jostas vieta. Arī celulīts biežāk parādās tiem, kas pastāvīgi sēž. Apsēžaties uz krēsla malas un izstiepiet vienu kāju uz priekšu. Lēnām noliecaties pie kājas, turot taisnu muguru. To pašu vingrinājumu veiciet ar izstieptu otru kāju.
  • Nogulieties uz grīdas, zem galvas paliekat nelielu spilventiņu, vai zem kakla sarullētu dvieli. Saliecat labo kāju un uzliekat to uz kreisās. Kreisās kājas pēdai brīvi jāguļ uz labās kājas gurna. Saņemiet ar abām rokām kreiso kāju un velkat sev klāt. Tad samainiet kājas. Ja neizdodas saķert kāju ar rokām, izmantojiet dvieli. Galvenais – neatraut dibenu no grīdas un noturēties pozīcijā vismaz 20 – 30 sekundes.

Kalorijas sēdoša dzīvesveida cienītājiem arī sadeg lēnāk. Cilvēki ātri uzņem lieko svaru, tad krīt panikā un uzsāk drastiskas diētas. Bet ēst mazāk, tā nav izeja. Ir vairāk jākustas, lai vielmaiņas procesi būtu normā. Cilvēku, kam ir sēdošs dzīvesveids, kļūst arvien vairāk. Un viņiem nav jākļūst par tā ķīlniekiem. Viegla izkustēšanās un statiskas slodzes var kompensēt sēdoša dzīves veida sekas. Un galu galā, katrs no mums pats ir atbildīgs par savu veselību!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!