Pats iedarbīgākais dabiskais antiseptiķis – atbrīvos no 25 baktēriju veidiem, sēnītes, herpes, alerģijas, psoriāzes, artrīta, astmas un ne tikai!

Pats iedarbīgākais dabiskais antiseptiķis – atbrīvos no 25 baktēriju veidiem, sēnītes, herpes, alerģijas, psoriāzes, artrīta, astmas un ne tikai!

Parastā raudene, saukta arī par oregano ir Vidusjūras augs, ko bieži izmanto kā garšvielu. Daudzi zinātniskie pētījumi ir parādījuši, ka raudenei piemīt ārstnieciskas īpašības. Bet pēdējā laikā veselības un ēdināšanas jomas speciālisti aizvien biežāk runā par oregano eļļu.

Kāpēc šī eļļa ir tik populāra?

Pētījumi, ko veikuši ASV Lauksaimniecības ministrijas pētnieki, parādīja, ka oregano piemīt divas – trīs reizes lielāka antioksidantā aktivitāte nekā citiem augiem – 42 reizes lielāka nekā ābolam, 12 reizes lielāka nekā apelsīnam un četras reizes lielāka nekā mellenēm.
Eļļa, ko iegūst no šī auga ir pats spēcīgākais antiseptiķis.

Piedāvājam jums aplūkot dažas visspēcīgākās oregano priekšrocības:

Līdzeklis pret zobu sāpēm.

Parastās raudenes eļļa efektīvi palīdz pret zobu sāpēm, iznīcinot baktēriju, kas izraisa šīs sāpes. Uzklājiet eļļu tieši uz sāpošā zoba. Lai novērstu smaganu iekaisumu un herpes infekciju, uzpiliniet dažus pilienus eļļas uz sāpošās vietas ar tīru pirkstu iemasējiet, vai pirms zobu tīrīšanas ar tīru zobu birsti uzklājiet eļļu uz smaganām.
Regulāri lietojot oregano eļļu, uzlabosiet mutes veselību. Herpes vīrusu mutes dobumā varat likvidēt, skalojot muti ar oregano eļļas un ūdens maisījumu.

Antibakteriālās īpašības.

Neskaitāmi pētījumi pierādījuši, ka oregano eļļa ir spēcīgs infekciju likvidētājs, pateicoties sastāvdaļai, ko sauc par karvakrolu. Pat nelielam daudzumam šīs eļļas piemīt neparastas antibakteriālas īpašības, kas var cīnīties pret 25 dažādām baktērijām.

Pret alerģiju.

Oregano eļļa satur rozmarīna skābi, kas ir spēcīga antihistamīns un vēl spēcīgāks antioksidants par vitamīnu E. Parasti izmanto alerģisku reakciju, astmas, reimatoīdā artrīta un gingivīta ārstēšanai. Pat vienkārša inhalācija palīdz atbrīvoties no alerģijas.

Pasargā redzi un dzirdi.

Oregano eļļas īpašības ir efektīvas ilglaicīgai veselības saglabāšanai. Tās pasargā mūs no brīvajiem radikāļiem un veic jau bojātu šūnu atjaunošanu. Zināms, ka antioksidanti palēnina novecošanās procesus, pasargā no vēža, novērš redzes un dzirdes bojājumus, nervu problēmas un citas slimības, kas saistītas ar brīvo radikāļu darbību.

Novērš nagu un ādas sēnīšu infekcijas

Pateicoties antibakteriālajai iedarbībai, oregano eļļai ir plašs pielietojums sēnīšu un bakteriālo infekciju ārstēšanā. Izšķīdiniet 30 – 50 pilienus oregano eļļas 100 gramos augu eļļas. Uzklājiet divas reizes dienā uz problemātiskās vietas.

Locītavas, brūces, krampji.

Oregano eļļa palīdz atbrīvoties no krampjiem un muskuļu sāpēm. Palīdz ātrāk sadzīt brūcēm, bet tās pretiekaisuma īpašības padara eļļu par spēcīgu līdzekli artrīta ārstēšanā.

Pirmā palīdzība kukaiņu koduma gadījumā.

Oregano jeb parastās raudenes eļļai piemīt spēja neitralizēt kukaiņu indīgo kodumus, tā ir noderīga arī pret infekcijām un sāpēm, ko izraisījuši dzīvnieku kodumi.

Kā lietot oregano eļļu?

Ieteicamā deva ir viens līdz četri pilieni trīs reizes dienā. Tas nozīmē, ka maksimālā deva ir 12 pilieni dienā. Nekad nelietojiet visus 12 pilienus vienā reizē, sadaliet tos uz 3 – 4 reizēm.
Oregano eļļai piemīt ļoti spēcīga garša, tāpēc tā jāatšķaida ar ūdeni vai sulu, to nedrīkst lietot tīrā veidā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!