Paģirām - NĒ: pirms, pēc un svētku laikā

Paģirām - NĒ: pirms, pēc un svētku laikā

Lai cik dīvaini tas neliktos, paģiras ir pat ļoti noderīgas, jo tās tomēr liek cilvēkam kontrolēt savu tieksmi pēc alkohola. Taču tas mums neliedz kolekcionēt visādas viltības, lai tās piemānītu. Jo paģiru smaguma pakāpes novērtēšanai zinātnieki izmanto 13 pazīmes, ieskaitot galvassāpes, atūdeņošanos, roku trīcēšanu, nogurumu, sliktu dūšu, kas nemaz mums nepatīk, pat ja tas nāk mums par labu.

Un, ja nu reiz nepatīk, tad rīkojies pēc šāda scenārija:

PIRMS:

Noskrējies pirmssvētku rūpēs, tu riskē apreibt jau pēc pirmās glāzītes. Un kas ir vēl ļaunāk - nesagaidīt pat pusnakti. Lai nesabojātu sev svētkus, pasnaud un nedaudz ieēd pirms ilgās nakts. Kā minimums - sviestmaizi ar ikriem, lai kuņģis pārklātos ar tauku plēvīti. Ja tev ir pazemināts spiediens, iepriekšējam punktam pievieno kafijas tasīti - citādi pirmā glāzīte var beigties ar ģībonim līdzīgu stāvokli.

SVĒTKU LAIKĀ:

Pie galda lieto dzērienus to stipruma pieaugšanas secībā. Nekādā gadījumā nedzer vājos dzērienus pēc stiprajiem. Sevišķi bīstami ir jaukt degvīnu ar dažādiem vīniem. Ideāls variants - vakara gaitā lietot tikai vienu izvēlēto dzērienu. Visnevainīgākais seku ziņā ir gaišais alkohols - degvīns, džins, baltvīns. Bīstamāks ir konjaks un viskijs. Baltvīns ir’’labāks’’ par sarkano, jo pēdējais satur tiramīnu - aminoskābi, kas nereti izraisa galvassāpes. Galvassāpes var provocēt tādas šķietami nevainīgas uzkodas, kā šokolāde un siers. Metode nedaudz sievišķīga, bet tomēr: paģiru iespējamība samazinās, ja to, ko tu dzer, atšķaidīsi ar ūdeni vai sulu. Nekādā gadījumā ne ar ko gāzētu, jo tas veicina alkohola uzsūkšanos. Neaizmirsti vēdināt telpas (ja pasākums notiek iekšā): bezgaiss un tabakas dūmi - tas nozīmē tās pašas galvassāpes, vēl arī sliktu dūšu un reiboņus.

PĒC:

Pirms liecies gulēt, noteikti izdzer pāris glāzes ūdens: tas ievērojami atvieglos rīta mocības. Vari jau iepriekš izdzert pretsāpju tableti. Tikai ne miega zāles! Kombinācija ar alkoholu ir neprognozējama un bīstama. Pamostoties ieej karstā dušā un izdzer glāzi apelsīnu sulas. Pat pie labas pašsajūtas neēd neko ceptu, žāvētu, konservus, pienu, kafiju, kolu. Asinsvadiem un sirdij vajadzīga atpūta. Tava izvēle: kliju maize, kartupeļi, rīsi, vārīta gaļa, kefīrs, jogurts. Turklāt nelielām porcijām. Dzer apelsīnu vai greipfrūtu sulas. Tās satur daudz fruktozes, kas palīdz organismam ātrāk pārstrādāt alkoholu. Noderēs arī tomātu sula, jēlas olas ar sāli, dzērveņu dzēriens, tēja ar medu un citronu. Dzer pēc iespējas vairāk - tas paātrinās alkohola izvadīšanu. Pie gadsimtiem pārbaudītiem pretpaģiru līdzekļiem pieder dažādi sālsūdeņi (‘’rosoli’’) - kāpostu, gurķu. Arī skābpiena produkti - sūkalas, rūgušpiens, kefīrs. Tomēr ne visas sentēvu receptes ir labas. Mūsu senči uz paģirām devās pirtī, taču mūsdienu ārsti to neiesaka darīt. Tikai cilvēks ar ļoti labu veselību spēj izturēt pirti un saunu paģiru stāvoklī. Ja ir pavisam slikti, uzliec sinepju plāksterus uz kāju ikriem un ledu pie galvas. Bet, ja esi mazohists, vari izskalot kuņģi vai uztaisīt sev klizmu - starp citu, ļoti palīdz. Pabadojies vienu dieniņu, kārtīgi izgulies, pavārties gultā. Un nesteidzies ‘’lāpīties’’. Šis variants ir galējais, kad visi iepriekšējie ieteikumi nepalīdz.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!