Neparasts, bet ļoti efektīvs burkānu sēšanas veids

Neparasts, bet ļoti efektīvs burkānu sēšanas veids

Burkānu stādīšana ir ļoti darbietilpīgs process – iesākumā jāiesēj visas sīkās sēkliņas, pēc tam, kad tās sadīgušas, burkānu rindas jāizretina. Vēlos pastāstīt jums par kādu visai neparastu, bet iedarbīgu burkānu stādīšanas veidu, kas atvieglos šīs kultūras izaudzēšanu.

Burkānu sēklas ir diezgan smalkas un satur daudz ēterisko eļļu, kas liedz tām ātri uzdīgt. Ņemot vērā šīs īpašības, dārzu īpašnieki cenšas sēt burkānus pēc iespējas biezāk, lai vagās nepaliktu tukšas vietas. Kad tās sadīgst, to ir krietni par daudz un tāpēc tās nepieciešams izretināt.

Mazdārziņu īpašnieki ir izmēģinājuši neskaitāmus veidus, kā labāk iesēt burkānus, bet ne visi no tiem dod labu rezultātus. Visiedarbīgākais izrādījās zemāk aprakstītais paņēmiens.

Jārīkojas sekojoši:

  • Pirms sēšanas burkānu sēklas jāietin auduma maisiņā. Tām jābūt brīvi izvietotām. Katrai burkānu šķirnei jāņem savs maisiņš.
  • Maisiņus jāierok zemē lāpstas dziļumā un jāatstāj uz 10 – 14 dienām. Pa šo laiku ēteriskās eļļas izgaros un sēklu dīgšanas kvalitāte ievērojami pieaugs.
  • Pēc norādītā laika sēklas izrok. Pa šo laiku tās jau ir labi sabriedušas.
  • Mitrās sēklas liek dziļā šķīvī un pārkaisa ar kartupeļu cieti. Tādā veidā sēklas kļūst birstošas un mazāk līp pie pirkstiem, bet baltā krāsa palīdz labāk tās redzēt augsnē.
  • Izveido vagas un samitrina tās. Sēklas izliek ar intervālu 10 – 12 cm un pārber ar sausas zemes un smilšu kārtu.
  • Vagas pēc sēklu iesēšanas nav jāaplej, lai izveidotos zemes garoziņa.

Šādā veidā iestādītās burkānu sēklas izdīgst jau pēc trim dienām. Turpmāk burkāni tikai jāizravē. Jālaista reti un mēreni, tikai pašā karstākajā laikā, lai burkāni izaugtu gari un garšīgi.

Neskatoties uz vienkāršību, šī metode ļauj vienmērīgi izsēt sēklas un turpmāk nav nepieciešams retināt uzdīgušos dzinumus.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!