Kāpēc diena jāiesāk, izdzerot glāzi ūdens ar citronu?

Kāpēc diena jāiesāk, izdzerot glāzi ūdens ar citronu?

Nevienam nav noslēpums, ka citroni ne vien uzlabo ēdienu garšu, bet ir arī ļoti veselīgi. Tos droši var saukt par superproduktiem. Tādēļ pēdējā laikā arī ārsti iesaka dzert ūdeni ar citronu tukšā dūšā. Noskaidrosim, kāpēc tas jādara, un kā tas ietekmē mūsu organismu. (Iemesls Nr.1 - šāds dzēriens uzmundrina ne sliktāk par kafiju).

Attīra organismu

Ūdens ar citronu, kas izdzerts tukšā dūšā, izvada no organisma toksīnus un kaitīgās vielas. Citroni ir ļoti skābi, taču, tiem nonākot organismā, notiek sarežģīta bioķīmiska reakcija. Rezultātā skābju-sārmu līdzsvars nosveras un sārmaino pusi. Citronu sula stimulē aknu darbību, tās sāk aktīvāk izvadīt toksīnus, bet ūdens tos izskalo.

Palīdz zarnu trakta darbībai

Dzēriens stimulē zarnu peristaltiku, veicinot uztura sagremošanu visas dienas garumā. Ūdens ar citronu palīdz arī pie meteorisma un aizcietējumiem.

Veicina svara zudumu

Lai ātrāk nomestu svaru, organismam ir jāsaņem sārmi, jo visas ķīmiskās reakcijas daudz labāk noris tieši sārmainā vidē. Un, kā jau mēs sapratām, citrons šo sārmaino vidi uztur. Citroni satur arī pektīnu, šķīstošas šķiedras, kas palīdz ilgāk nejust izsalkumu. Ūdenim ar citronu piemīt arī urīndzenošas īpašības, tāpēc to ļoti iesaka dzert tiem, kas cieš no tūskām. Turklāt, aizstājot tējas vai kafijas tasi ar citronūdeni, jūs patērējat mazāk kaloriju.

Nomierina kuņģa kairinājumu

Ja esat aizgājuši gulēt ar pilnu kuņģi, tad no rīta pamodīsieties ar atvilni vai uzpūstu vēderu. Šajā gadījumā karsts ūdens ar citronu sulu (kas satur flavonoīdus) palīdzēs pazemināt skābumu kuņģī, bet, pateicoties kālija sāļiem, noņems slikto dūšu.

Kā tad pareizi ir jādzer ūdens ar citronu?

Šeit var būt daudz variantu, dažs iesaka izspiest ūdens glāzē pusi citrona, cits apgalvo, ka pietiek ar pāris šķēlītēm. Mēs izvēlējāmies, mūsuprāt, optimālāko variantu no ārstes-dietoloģes Terēzas Čongas grāmatas ‘’Uz citrona sulas balstīta diēta’’:

  • ūdens jādzer tukšā dūšā,
  • vislabāk, ja ūdens ir silts (ne auksts, ne pārāk karsts),
  • sulas daudzums - aptuveni 1 tējkarote uz 100 ml,
  • vai ar karoti saspaidītas divas citrona šķēlītes uz glāzi ūdens.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!