Lūk, kas notiks ar jūsu veselību, kad atmetīsiet smēķēšanu

Lūk, kas notiks ar jūsu veselību, kad atmetīsiet smēķēšanu

Daudziem no jums varētu būt interesanti, kas notiek ar jūsu ķermeni, kad atmetat smēķēšanu. Neuztraucieties, mums ir atbildes uz jūsu jautājumiem, un pēc šī raksta izlasīšanas jums gribēsies šo kaitīgo ieradumu turēt pēc iespējas tālāk no sevis. “Labāk vēlāk, nekā nekad” – ir vispiemērotākais sakāmvārds cilvēkiem, kuri smēķē jau ļoti ilgu laiku un tagad beidzot izlēmuši atmest. Kopā ar smēķēšanu “atnāk” arī rinda nāvējošu iespēju nomirt no plaušu vēža, infarkta un insulta. Parastie smēķētāji mirst apmēram desmit gadus agrāk par nesmēķētājiem, tas krietni saīsina viņu dzīvi.

Lūk, kas notiks ar jūsu ķermeni, kolīdz atmetīsiet smēķēšanu:

Asinsrites uzlabošanās:

Tas notiek jau pirmajās stundās, pat minūtēs, kad atmetat smēķēšanu. Dažu stundu laikā jūsu asinsrite manāmi uzlabojas un padara jūsu sirds ritmu un asinsspiedienu daudz veselāku. Nikotīns ir atbildīgs par arteriālā spiediena paaugstināšanos un pulsa paātrināšanos. Atteikšanās no cigaretēm padara siltākus jūsu pirkstus, jo asinsrite organismā atjaunojas pareizajā ritmā.

Jūsu ķermenis iziet evakuācijas stadiju:

Laikā, kad nolemsiet atmest smēķēšanu, tas iesākumā būs ļoti grūti, jo jūsu ķermenis kopā ar prātu jau ir ļoti pieraduši pie nikotīna un nesaprot, ka tā ir atkarība, līdz to pārtraucat. Cigarešu trūkums izraisa problēmas. Cilvēki ļoti bieži nenovērtē nikotīna spēku, līdz nepārtrauc to lietot. Ja beidzot esat pieņēmis šo nopietno lēmumu, jās varat saskarties ar tādām problēmām kā galvas sāpes, nogurums, slikta dūša, klepus, arteriālā spiediena pazemināšanās. Bez tam, jums var būt problēmas ar miegu un paaugstinātu apetīti. Šie simptomi jūs mocīs un liks stiept roku pēc cigaretes, bet jums vajadzēs pierādīt savu gribasspēku. Jums nevajadzētu uztraukties, jo tas viss ar laiku mazināsies līdz izzudīs pavisam.

Jūs iziesiet cauri intelektuālā apjukuma stadijai:

Tas nozīmē, ka jūsu smadzenes apjuks un uzvedīsies dīvaini. Tās sūtīs jums signālus, lai ejat un paņemat cigareti, jo esat pieradis pie nikotīna, kurš ir atbildīgs par visām šī apjukušajām domām un kaitīgajiem lēmumiem. Šajā laikā jūs sagaida krasas garastāvokļa maiņas, neprātīgas dusmas, depresija, haoss, trauksme, vilšanās un ļoti liela tieksme pastiept roku pēc cigaretes vai vēlme aiziet un pieēsties. Tāpat kā evakuācijas stadija, arī šie ir tikai īslaicīgi simptomi, kas ar laiku izzudīs. Atkarībā no tā, cik ilgi smēķējat, tas var ilgt no dažām nedēļām līdz dažiem mēnešiem.

Jūs pieņemsieties svarā:

Nikotīns, nokļūstot asinsritē, sūta jūsu smadzenēm signālu, savukārt, atbrīvojot uzkrājušos taukus organismā, tas liek jums justies paēdušam. Tādā veidā cilvēki, kuri smēķē, neēd daudz, sāta sajūtas dēļ, kuru tie iegūst ikreiz, kad izsmēķē kārtējo cigareti. Bet kad vairs nesmēķējat, nav vairs nikotīna, kas veiktu augšminēto funkciju, un tādā veidā tas liek jums justies izsalkušam ikreiz, kad vēlaties uzsmēķēt. Jūs ēdat vairāk, un tas noved pie svara pieauguma.

Elpošanas uzlabošanās:

Līdz tam laikam, kamēr esat kaislīgs smēķētājs, jūsu plaušas ir piepildītas ar kaitīgiem dūmiem. Tie nomāc plaušu skropstiņu funkciju, kas ir kā maza matiņu projekcija plaušās un padara tās nevērtīgas biezo dūmu klātbūtnes dēļ. Kamēr atmetat smēķēšanu, šīs skropstiņas atjaunojas līdz normālam stāvoklim un sāk pareizi funkcionēt, ļaujot jums elpot daudz brīvāk.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!