Stress un trauksmes izjūta nu jau ir divas no visbiežāk sastopamajām mūsdienu pasaules problēmām cilvēku dzīvēs

Stress un trauksmes izjūta nu jau ir  divas no visbiežāk sastopamajām mūsdienu pasaules problēmām cilvēku dzīvēs

Labā ziņa - ir iespējams kontrolēt stresa līmeni organismā un cik bieži tu atļauj stresam sevi nomākt. Lai izvairītos no negatīvajām sekām, kas bieži vien atspoguļojas kā depresija, ‘’izdegšanas sindroms’’ un trauksmes lēkmes, ir nepieciešams ņemt vērā pāris noteikumus un izstrādāt jaunus ieradumus, kas palīdzēs pārvarēt stresa situācijas. Ar informāciju, ko satur šis raksts, būs iespējams ne vien saglabāt vēsu prātu, kad tas nepieciešams, bet arī novērst lieka stresa uzkrāšanos organismā.

Lūk, 15 padomi kā tikt galā ar stresu:

1. Velti laiku saviem hobijiem

Efektīvi organizējot savu laiku ir iespējams darāmos darbus paveikt ievērojami ātrāk, tādējādi, vari atveltīt vairāk laika, tam, kas tev sagādā prieku, nav būtiski, vai tā ir rakstīšana, fotografēšana vai kāds sporta veids, tas ir laiks, ko tu velti sev! Nav labāka veida kā mazināt stresa apjomu savā dzīvē – vienkārši koncentrēties uz labo!

2. Koncentrēšanās optimizācija darba laikā

Nevar noliegt, ka mūsdienās koncentrēties darbam ir sarežģīti, īpaši gadījumā, ja ik pa laikam iezvanās telefons vai grupas sarakstes dēļ telefons nebeidz vibrēt tavā kabatā. Lai efektīvi un ātri paveiktu darāmos darbus, velti pāris minūtes pirms darba sākuma, lai likvidētu iespējamos uzmanības novēršanas faktorus, piemēram izslēdz telefonu vai atstāj to citā telpā, kā arī neizmirsti paēst pirms ķeries pie darba, lai burkšķošs vēders nebūtu iemesls tam, ka nespēj koncentrēties darbam.

3. Informācijas apjoms

Iespējams, tieši informācijas apjoms, ko redzam un dzirdam sev apkārt ir lielākais stresa cēlonis. Pateicoties internetam, reklāmām un televīzijai, mūsdienās informācijas apmēri ir neizmērojami un tik tiešām nav iespējams visu uztvert un atcerēties un tam arī nav nekādas vajadzības, patiesībā tas ir pat kaitīgi cilvēka organismam. Lai pasargātu sevi no nevajadzīga stresa, nepieciešams izveidot filtru, kas kontrolē informāciju un tās kvalitāti. Pievērs uzmanību tikai tam, kas tev patiesi interesē un ir noderīgs taviem nākotnes plāniem. Lai tiktu galā ar šo uzdevumu, ir jāapzinās, kas ir tavi mērķi un kādu dzīvi tu sev vēlies.

4. Lūdz pēc palīdzības

Cilvēks ir ārkārtīgi sociāla būtne, kas nemitīgi tiecas pēc kontakta ar citiem cilvēkiem. Tādus daba mūs ir radījusi, lai izdzīvotu, mums nākas sadarboties savā starpā. Gadījumos, kad tas ir nepieciešams, lūgums pēc palīdzības var patiesi uzlabot tavu garastāvokli un visu dienu kopumā. Tik vienkārši!

5. Meditē

Ieņem ērtu pozu un atļauj savam ķermenim relaksēties, koncentrējies vien uz savu elpošanas ritmu, veicot lēnas un dziļas ieelpas, sajūti kā darbojas tava diafragma. Pāris minūtes šāda vingrinājuma un domas būs noskaidrojušās, tā kā ķermenis un prāts būs saņēmis sev nepieciešamo atslodzi. Tā tu spēsi pieņemt lēmums ar gaišu prātu, ne emociju un stresa vadīts. Internetā ir pieejama informācija par dažādām meditācijas tehnikām, izvēlies sev atbilstošo un tik uz priekšu!

6. Esi te un tagad

Ja jūs ilgstoši domājat par pagātni un tās kļūdām, tāpat kā uztraucaties par notikumiem nākotnē, jums jāsaprot, ka šīs darbības ir nozīmīgs faktors stresa uzkrāšanai organismā. Šāda uzvedība būtu jāapzinās un jābeidz, tā kā tā nesniedz jūsu dzīvei ne mazāko labumu, tieši otrādi. Kad apjaušat, ka kārtējo reizi gremdējaties nevēlamās atmiņās, nekavējoties atgriezieties tagadnē. Mēģiniet dažas minūtes koncentrēties uz to kur jūs patlaban esiet, ko jūs dzirdat sev apkārt, pēc kā smaržo gaiss un kā jūs šobrīd jūtaties.

7. Ieturiet nesteidzīgas pusdienas

Izvairieties no stresu uzdzenošajām ātrajām ēstuvēm! Atrodiet klusu, nesteidzīgu vietu, lai ieturētu maltīti. Ieteicams, tai ir omulīgs interjers un patīkama atmosfēra kā arī garšīgs ēdiens. Izbaudiet katru kumosu, kārtīgi to sakošļājot, īpašs triks, lai panāktu vēlamo efektu - starp kumosiem, atlieciet piederumus atpakaļ uz galda. Novērtējiet, cik baudāmi ir būt šeit un tagad, atpūšoties pēc labi padarīta darba.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!