Lūk, kāpēc aizveram acis, kad skūpstāmies

Lūk, kāpēc aizveram acis, kad skūpstāmies

Fiziskais kontakts ir ļoti svarīgs ikvienam cilvēkam. Pieņemot mātes mīlestību un maigumu, mēs izbaudām drošību un mieru, kas nepieciešami mums bērnībā, lai augtu stipri un veseli. Ciešs apskāviens vai rokasspiediens ir ļoti nepieciešams bērna emocionālajai attīstībai, raksta Dazzling.
Vēl svarīgāks fiziskais kontakts ir pieaugušo attiecībās. Kad divi cilvēki mīl viens otru, viņi grib pieskarties, dāvāt siltumu un maigumu. Viens no visvienkāršākajiem un tajā pašā laikā patīkamākajiem mīlestības izrādīšanas veidiem ir skūpsts uz lūpām. Tas simbolizē divu ķermeņu un divu dvēseļu vienotību. Bet vai kādreiz esat aizdomājušies, kāpēc mēs parasti aizveram acis, kad skūpstāmies?
Skūpstu, ar kuriem apmaināmies ar mīļoto cilvēku, var būt daudz, un tos mēs neskaitām. Fakts, ka aizveram acis, kad skūpstāmies ar savu partneri, izraisīja interesi zinātnieku vidū, tāpēc viņiem nācās ķerties pie darba, lai noskaidrotu iemeslu.
Kad skūpstāmies, mēs uzreiz aizveram acis. Tas notiek neapzināti, gribam mēs to vai nē. Patiesībā, tam ir ļoti labs izskaidrojums.
Grupa zinātnieku no Londonas universitātes spēja atrast sēriju atbilžu tam, kāpēc cilvēki skūpstās ar aizvērtām acīm. Īsāk sakot, izrādās, ka smadzenes netiek galā ar vairākiem stimuliem vienlaicīgi, tāpēc, lai divi subjekti varētu koncentrēties skūpstam, viņi vienkārši aizver acis vienā un tajā pašā laikā, kad tiek iesaistītas lūpas. Pētnieki veica daudz un dažādus vizuālos un sensoros testus, lai pārbaudītu mūsu uzvedību un konstatēja, ka cilvēku smadzenes ļoti cenšas apstrādāt to, kas notiek skūpsta laikā, atstājot novārtā vizuālos stimulus. Citiem vārdiem sakot, mēs, visticamāk, skūpsta laikā neturam vaļā acis, jo mūsu smadzenes nespēj apstrādāt gan vizuālos, gan sensoros stimulus vienlaicīgi.

Būtībā, skūpsta laikā cilvēki aizver acis, lai apstrādātu pieredzi un nenovērstu uzmanību uz citiem vizuālajiem aspektiem.
Kad aizveram acis, mūsu prātam ir vieglāk koncentrēties uz kaut ko svarīgāku, respektīvi, uz taustes sajūtām. Jebkurā gadījumā, pētījuma rezultāti parādīja, ka acu aizvēršana kaislīga skūpsta laikā palielina tikšanās brīža intimitāti, padarot to vēl patīkamāku.
Tāpat tiek uzskatīts, ka evolūcija varēja nospēlēt milzīgu lomu šajā uzvedībā, jo, jo mazāk cilvēkam ir faktoru, kas viņu novērš, jo vairāk uzmanības viņš pievērsīs dzimumdzīvei, kā rezultātā sievietei būs lielāka iespēja palikt stāvoklī. Jo vairāk uzmanības mēs veltām vizuālajiem stimuliem, jo mazāk taktīlo sajūt varam iegūt. Jā, jūs parasti neaizverat acis, kad skūpstāt māti. Skūpsti ar aizvērtām acīm ir lielisks mēģinājums sakopot sajūtas un paspilgtināt tikšanās intimitāti.
Un, piedevām jau augšminētajam, tiek runāts par daudz romantiskākiem un garīgākiem iemesliem, kas izskaidro, kāpēc aizveram acis, kad dāvājam kāda skūpstu. Piemēram, “ļaujiet lūpām runāt” – tā saka daudzi iemīlējušies pāri. Skūpsti ir veids, kā izrādīt to tuvību, kuru nespējam izteikt vārdos.
Skūpstieties biežāk!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!