Kurkuma – veselīga vai bīstama? 6 cilvēku kategorijas, kurām šī garšviela var izrādīties kaitīga

Kurkuma – veselīga vai bīstama? 6 cilvēku kategorijas, kurām šī garšviela var izrādīties kaitīga

Kurkuma ir izplatīta un veselīga garšviela, tā tiek pievienota dažādās maltītēs. Par tās labajām īpašībam zināms daudz, taču, neraugoties uz tās dabisko izcelsmi, kurkuma var izrādīties toksiska. Tiesa gan, tikai konkrētām cilvēku kategorijām.

Kurkuma neizsauc būtiskus blakusefektus, diemžēl ir gadijumi, kad pēc kurkumas lietošanas cilvēkus moka nelabums, galvas reiboņi, diareja, problēmas ar kuņģi. Kurkuma savienojumā ar melnajiem pipariem var radīt izmaiņas asinīs. Rūpīgi izlasiet turpmāk uzskaitītās cilvēku grupas, un atsakieties no kurkumas lietošanas, ja piederiet pie kādas no tām.

1. Cilvēki ar gremošanas traucējumiem. (Pēc Merilendas Universitātes datiem kurkuma var palielināt kuņģa skābi, ja tiek lietota kopā ar antacīdiem /šis teikums nav loģisks?!/) Kurkuma ir asa garšviela un ilgstoša tās lietošana var izraisīt kuņģa darbības traucējumus.

2. Cilvēki, kuriem ir problēmas ar žultspūsli – kurkuma tās tikai pastiprinās, tādēļ šajos gadījumos no kurkumas būtu jāatsakās.

3. Cilvēki ar nierakmeņiem. Lietojot kurkumu daudz un bieži, tā veicina nierakmeņu veidošanos, jo tā sastāvā esošie šķīstošie oksalāti (skābeņskābes kalcija sāļi) veido kalcija uzkrāšanos, kā rezultātā veidoja nešķīstoši kalcija sāļi, kuri rada ap 75 % nierakmeņu. Tādēl cilvēkiem ar noslieci uz šo slimību nevajadzētu lietot šo garšvielu.

4. Diabēta slimnieki. Kurkumai piemīt īpašība samazināt cukura līmeni asinīs, taču lietot to vajadzētu vien nelielos daudzumos.

5. Grūtniecēm un barojot bērnu ar krūti tējas ar kurkumu vai maltītes ar šo garšvielu var izrādīties bīstamas. Ir jāatceras, par kurkumas spēju stimulēt dzemdi, bez tam kurkumas lietošana lielos apmēros pastiprina mēnešreizes.

6. Cilvēki, kuri gatavojas ķirurģiskām operācijām. Vismaz divas nedēļas pirms operācijas veikšanas kurkumas lietošana uzturā ir jāpārtrauc. Kurkuma ietekmē asins sarecēšanas procesu, tādēļ tās atrašanās organismā var veicināt pastiprinātu asiņošanu operācijas laikā un pēc tās.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!