Kakla daļas osteohondroze: seši vingrinājumi, lai nebūtu galvas reiboņi

Kakla daļas osteohondroze: seši vingrinājumi, lai nebūtu galvas reiboņi

Galvas reiboņus izjūt daudzi gados vecāki cilvēki. Lielākajā vairumā gadījumu tie saistīti ar mugurkaula kakla daļas osteohondrozi.
Šajos gadījumos ir vērtīgi zināt vingrinājumus, kuri var atbrīvot jūs no galvas reiboņiem. Tie nostiprina mugurkaula kakla daļas muskuļu karkasu, un tādā veidā novērš “aizsprostojumus”, kas noved pie galvas reiboņiem.

Vingrinājumu komplekss:

  • Lēnām, ar piepūli stiepjat kaklu uzaugšu (galvu nevajag atliekt, bet skatīties uz priekšu). Noturiet kaklu šādā stāvoklī dažas sekundes, tad atslābiniet. Atkārtojiet 10 reizes.
  • Lēnām, ar piepūli pagriežat galvu pa kreisi, cik vien varat. Nofiksējiet šo stāvokli dažas sekundes un atgriežaties sākuma stāvoklī. Atkārtojiet 10 reizes.
  • Lēnām, ar piepūli pagriežat galvu pa labi, cik vien varat. Nofiksējiet šo stāvokli dažas sekundes, tad atslābiniet muskuļus un atgriežaties sākuma stāvoklī. Atkārtojiet 10 reizes.
  • Lēnām, ar piepūli noliecat galvu un pieskarieties ar zodu pie krūtīm. Noturiet sasprindzinātus muskuļus dažas sekundes, tad atslābiniet muskuļus un paceļat galvu. Atkārtojiet 10 reizes.
  • Lēnām, ar piepūli atliecat galvu atpakaļ, cik tālu vien varat. Noturiet sasprindzinātus muskuļus dažas sekundes, tad atslābiniet muskuļus un atgriežaties sākuma stāvoklī. Atkārtojiet 10 reizes.
  • Ar degunu “rakstiet” ciparus no 1 līdz 10. Atkārtojiet vingrinājumu 10 – 15 reizes.

Sākumā katru vingrinājumu atkārtojiet 3 – 4 reizes. Pakāpeniski palieliniet atkārtošanas reizes, līdz sasniedzat desmit.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!