Kokosriekstu eļļas pielietojums ikdienā. Būsi pārsteigts

Kokosriekstu eļļas pielietojums ikdienā. Būsi pārsteigts

Pielietojuma sfēra

Visbiežāk šo eļļu mēs sastopam kosmētikas produktos, bet par to parunāsim mazliet vēlāk. Iesākumā pastāstīsim par mazāk zināmiem kokosriekstu eļļas pielietojuma veidiem. Un tā, kulinārija. Kokosriekstu eļļa var būt pārtikas un nepārtikas. Pārtikas eļļu var lietot pat tīrā veidā pirms ēšanas. Tas palīdzēs uzlabot metabolismu un palīdzēs ātrāk pārstrādāt ēdienu. Bez notievēšanas efekta tādā veidā var uzlabot arī ādas stāvokli. Kā pielietot kokosriekstu eļļu ēdiena pagatavošanā. Tas ir vieglāk par vieglu! Šī eļļa nesadalās kancerogēnos termiskās apstrādes laikā, tāpēc tajā droši var cept, pielietot kulinārijas izstrādājumos, aizvietot sviestu un margarīnu konditorejas krēmu pagatavošanā. Eļļu var izmantot salātu mērcēs, putras aizdarā, gatavot tajā dārzeņus un jūras produktus. Katram, ar kokosriekstu eļļu pagatavotajam produktam, būs izsmalcināta un neparasta garša.

Ne mazāk noderīga šī eļļa ir arī medicīniskos nolūkos. To lieto, ja ir:

  • problēmas ar kuņģa – zarnu traktu. Pateicoties lieliskajām dziedēšanas īpašībām, to pielieto dažādu iekaisumu un čūlu gadījumos. Kokosriekstu eļļa atvieglo dedzināšanas sajūtu kuņģī un uzlabo gremošanu kopumā;
  • dažāda veida ādas saslimšanas. Eļļa palīdz tikt galā ar dermatītu, sēnīšu slimībām, ekzēmām un pat psoriāzi.
  • traumas un ievainojumi. Kokosriekstu eļļa paātrina šūnu atjaunošanos un veicina ātrāku sadzīšanu. Eļļa ir ļoti efektīva, ja jātiek galā ar dermatītu, ko izraisa autiņbiksīšu lietošana.

Tāpat kokosriekstu eļļa, atsauksmes par kuru ir vislabākās, ir lieliska imūnsistēmu veicinoša eļļa un efektīvs antioksidants. To pielieto, ja ir problēmas ar sirds – asinsvadu sistēmu, Alcheimera slimība, audu un kaulu bojājumu gadījumos.

Eļļas pielietošana kosmetoloģijā

Šķiet, šajā sfērā kokosriekstu eļļa tiek izmantota visplašāk. Krēmi, pomādes, maskas, šampūni, balzāmi, masāžas līdzekļi – šo sarakstu varētu turpināt praktiski līdz bezgalībai. Bet, ja to lieto atsevišķi, tad eļļai piemīt sava specifika. Mati. Eļļa tiek pievienota mājās pagatavotām maskām un lietota atsevišķi.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!