Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem?

Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem?

Nepalieciet vienatnē ar depresiju.

Vīriešu depresija ir daudz nopietnāka, nekā ir pieņemts domāt. Turklāt tās simptomi ne vienmēr ir acīmredzami. Kad nervu sabrukums notiek sievietēm, par to uzzina gandrīz visi tuvinieki. Toties vīrieši cenšas slēpt līdz pēdējam savu depresīvo stāvokli. Dažreiz viņus nodod izturēšanās. Daži sāk aizrauties ar alkoholu, kāds cits visu dienu skatās TV, iegrimst interneta dzīlēs vai uzsāk seksuālos piedzīvojumus. Vēršanās pie psihologa viņu sarakstā ir pēdējā vietā, lai cīnītos ar depresiju. Tai pašā laikā šāds dzīvesveids ir drauds viņa veselībai.

Sarežģīts periods vīrieša dzīvē ir „andropauze”, kad testosterona līmenis samazinās. Kaut kas līdzīgs sievietes „menopauzei”. Šādos periodos vairums vīriešu mēdz piedzīvot smagu depresiju, ar kuru viņiem ir grūti tikt galā.

Atcerieties : emocionālais stāvoklis ir tik pat svarīgs kā fiziskais! Pie depresijas palīdz antidepresanti, kurus izraksta ārsts! Reizēm atklāta saruna pie psihologa var ļoti labi palīdzēt!

Ja depresiju neārstē, tam var būt katastrofālas sekas. Kas attiecas uz pašnāvībām – ir statistika: vīriešiem izdarīt pašnāvību izdodas biežāk kā sievietēm.

Neesiet vieglprātīgs kā pusaudzis.

Vieglprātīgs raksturs vīriešus padara neaizsargātus pret dažādām traumām un nejēdzīgu nāvi. Vīrieši, ļoti bieži, visai ilgi saglabā sevī šo vieglprātibu un bērniķīgumu. Sievietes ir racionālākas. Viņas jau kopš agras bērnības rīkojas apdomīgāk nekā vīrieši. Testosterona un hormonu vētras vīrieti padara traku un nevaldāmu. Tomēr kontrolēt savu rīcību ir ļoti svarīgi. Galu galā vīrieši no bērnības mēdz būt ideālisti, cenšoties vienmēr „iztaisīties” par varoni stingri ticot savai neievainojamībai.

Kontrolējiet koronāro sirds slimību risku.

Šī slimība nesaudzē vīriešus pat plaukuma gados. Tāpēc vīrietim pēc 35 gadiem ir jākonsultējas ar ārstu, lai izvērtētu riskus. Mēģiniet atcerēties, kungi, vai starp jūsu radiniekiem līdz 60 gadu vecumama nav bijuši nāves gadījumi sirds slimību dēļ? Uzziniet savu holesterīna līmeni un regulāri kontrolējiet to! Vai esat kādreis ģībis, zaudējis samaņu, vai ir bijušas grūtības ar elpošanu? Dažreiz ļoti vieglprātigi izturamies pret šādiem simptomiem, par kuriem nekavējoties ir jāpastāsta ārstam!

Starp citu, vīrieši ģenētiskā līmenī ir neaizsargātāki nekā sievietes. Sieviešu hormons estrogēns nodrošina sievietēm papildu aizsardzības līmeni, kas nav vīriešiem. Tāpēc vīriešiem ir jākontrolē koronāro sirds slimību pazīmes kopš 35 gadu vecuma! Ja kādam no jūsu tuviniekiem ir šādas sirds veselības problēmas (tētim, vestēvam, brālim arī mammai, māsai) , tad jums pie arsta jāiet jau no 30 gadu vecuma un jāveic visi iespējamie profilakses pasākumi!


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!