Kāpēc sievietes dzīvo ilgāk par vīriešiem?
Statistika rāda : ka vairāk nekā puse vīriešu medicīnisko palīdzību meklē tikai laulāto un radinieku spiediena dēļ vai tad, kad veselības stāvoklis strauji pasliktinās.
Pētījuma autori iesaka vīriešiem bez skepticisma izturēties pret šādu informāciju un pievērst uzmanību statistikai:
- Koronārā sirds slimība ir sastopama vīriešiem trīs reizes biežāk.
- Katrā vecuma grupā ir vairāk vīriešu pašnāvibu nekā sieviešu.
- Slepkavība un pašnāvība ir viens no trim galvenajiem nāves cēloņiem vīriešiem vecumā no 15 līdz 34 gadiem.
- Sieviešu skaits, kas saniedz 85 gadu vecumu attiecībā pret vīriešiem ir 2 : 1.
„Kāpēc vīrieši nomirst pirmie”
Šeit būs daži fakti, kas minēti Medicīnas zinātņu doktores Mariannas Legato grāmatā „Kāpēc vīrieši mirst pirmie : kā pagarināt savu dzīvi”. Autore veica plašu darbu, pētot bioloģoskos, kultūras un personiskos faktorus, kas samazina vīriešu dzīves ilgumu.
Psiholoģiskais faktors.
Vīriešu mirstība ir lielāka, jo viņi ir psiholoģiski vājāki un neaizsargātāki. Atšķirībā no sievietēm, kuras strikti pievērš uzmanību savam veselības stāvoklim, vīrieši šajā ziņā nevar ar to lepoties. Visbiežāk stiprais dzimums ignorē ārstu ieteikumus, neapmeklē izmeklējumus un nevēršas pēc medicīniskās palīdzības, cerot, ka „viss pāries pats no sevis”.
Problēmas ar veselību izprovocē audzināšana.
Cilvēks cieš no sāpēm un nepievērš uzmanību acīmredzamajiem slimības simptomiem, jo no bērnības viņam tika mācīts : „ Esi pacietīgs, nedrīksti parādīt, ka tev sāp, esi stiprs, nesūdzies! Jo īsti vīrieši tā taču nedara!” Tāpēc ir pamats apgalvot, ka audzināšanas iezīmes nogalina vīrieti.
Kā vīrietim ilgāk nodzīvot.
Savā grāmatā daktere Legato mudina ārstus pastiprināti kontrolēt vīrieša veselību. Bet ne pēdējo lomu šajā procesā spēlē paši tuvākie cilvēki – sieva, māte, māsa, meita. Ja sieviete spēj izcīnīt savu veselību saskaroties ar slimībām, tad arī vīrieši to var. Vīriešiem ir jābūt uzmanīgākiem pret sevi!
Marianna Legato izceļ vairākus faktorus, kas izraisa vīriešu agrīnu nāvi.
Padomi, pēc kuriem vīrieši var pagarināt savu dzīvi.
Vienmēr esiet atklāts pret savu ārstu.
Atstājiet apmulsumu aiz kabineta durvīm. Sievietes no agras bērnības ir pieradušas runāt tieši par savām veselības problēmām ar savu ārstu. Vīrieši kautrējas runāt par to. Bet ir jāmin ārstam, par simptomiem, jo tie var būt nopietnu slimību pazīmes. Erekcijas trūkums, protams, ir delikāts temats, bet padomājiet – tas var būt saistīts ar diabētu un sirds slimībām. Vai šāda pseidokautrība pret ārstu atmaksājas?
Daktere Legato uzstāj, ka vīriešiem jāveic regulāra sēklinieku izmeklēšana. Varbūt tā nav patīkamākā sajūta, bet jums jāpiekrīt, ka tas rada daudz mazāk neērtību nekā prostatas vēzis.
Pārbaudiet testosterona līmeni.
Pēc 30 gadiem testosterona līmenis vīriešiem katru gadu sāk samazināties par aptuveni 1%. Samazināts testosterona līmenis var novest pie dzīves tonusa pazemināšanās, samazinās muskuļu masa, fiziskās slodzes izturības samazināšanās, pavājinās atmiņa, koncentrēšanās spējas un pavājinās libido. Tas viss var izraisīt depresiju, kas savukārt negatīvi ietekmē vīriešu veselību, kas potenciāli palielina koronāro slimību attīstības risku.
Vīriešiem ar diabētu ir lielāks risks, ka testosterona zudums būs ievērojamāks. Ir vairākas ārstēšanas metodes, tostarp želejas, plāksteri, injekcijas, kas palīdzēs ātri atjaunot šī svarīgā hormona līmeni.