Kāpēc mammas tā piekūst

Kāpēc mammas tā piekūst

Viens no vispopulārākajiem vaicājumiem internetā ir no vecākiem par to, kā visu paspēt, laika menedžments mammām utt. Mammām katastrofāli pietrūkst laika un bieži vien nākas upurēt savu personīgo laiku, intereses un atpūtu. Tikko kā mamma tikusi galā ar vienu uzdevumu, tā rindā jau gaida nākamie desmit un tā visu dienu. Mātes pienākumi tiek pielīdzināti algotam darbam, kas nebeidzas nekad.

Katra vidēji statistiskā mamma meklē savu ceļu, lavierējot starp mātes pienākumiem, mājas rūpēm, darbu un pat mēģinot kaut kā iespiest grafikā kādu brītiņu arī sev. Tas nav viegli, bet daudzām izdodas. Bet, kā rāda pētījumi, šī problēma ir pietiekami nopietna, lai par to runātu sabiedriskā līmenī, lai mammas varētu saņemt atbalstu kā ģimenē tā arī sociālajā vidē.

Lūk, kāpēc jūs tā jūtaties

Visi mēs labi zinām, ka būšanai par vecāku nemēdz būt ne brīvdienu ne atvaļinājumu. Jaunākais pētījums, kurā tika aptaujātas 2000 amerikānietes, mātes, kuru bērni ir vecumā no 5 līdz 12 gadiem, vēlreiz uzskatāmi nodemonstrēja, cik gan grūts ir mātes darbs. Tas parādīja, ka vidējā statistiskā mamma strādā 98 (!) stundas nedēļā. Tas ir 2,5 reizes vairāk kā pilnas slodzes ofisa darbinieks.

Vidēji mamma ceļas apmēram 6:23 no rīta, un viņas darbs beidzas 20:31 (pie tam, daudzas no viņām to uzskatītu par ļoti veiksmīgu dienu). “Pētījuma rezultāti apstiprina to, kāda milzīga slodze jāiztur mātei, un ar kādu nepārtrauktu uzdevumu gūzmu viņai jātiek galā”, – komentē Keisija Luisa, viena no pētījuma organizatorēm.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, vidēji statistiskā mamma katru dienu sev velta apmēram 1 stundu un 7 minūtes – un tas ir labākajā gadījumā. Četras no desmit sievietēm, kuras piedalījās aptaujā, teica, ka viņu dzīve no pirmdienas līdz svētdienai atgādina mūžīgu un nebeidzamu darbu birumu.

Mammas pētījuma ietvaros tāpat teica, ka neskatoties uz grūtībām, viņas tomēr atrod sīkus ikdienas palīgus, kas atvieglo dzīvi. Lietu topā, kas palīdz saglabāt veselo saprātu un nervus ir mitrās salvetes, iPad, bērnu televīzijas pārraides, gatavā ēdiena pasūtīšana (ne katru dienu, protams), seriāli, kā arī vecmāmiņu un aukļu palīdzība.

“Aizņemtās mammas parakstās zem šī saraksta: tas ne tikai parāda viņu nopietno aizņemtību, bet arī demonstrē prasības, kas tiek izvirzītas pret māti – barot un aprūpēt ģimenes locekļus nedēļu pēc nedēļas”, – turpina Keisija Luisa.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!