Kāpēc daži cilvēki aizmieg kā atbildes reakcijā uz stresu?

Kāpēc daži cilvēki aizmieg kā atbildes reakcijā uz stresu?

Pirms manu vecāku šķiršanās, viņi daudz strīdējās un parasti tas notika viesistabā, kura atradās tieši zem manas guļamistabas. Es neko daudz neatceros, bet atceros tikai to, ka nejutos ne dusmīga, ne skumja - jutos vienkārši bezspēcīga. Es biju spiesta paraustīt plecus, aizvērt durvis un aizvērt acis. Ko es šajā situācijā varēju darīt? Teikt viņiem, lai viņi šķiras? Protams, ka nē.

Toreiz gulēšana man darbojās kā pārvarēšanas mehānisms. Es apraku savas jūtas un turpināju virzīties tālāk pa savu dzīvi. Cītīgi mācījos, lai iegūtu visaugstākās atzīmes skolā, man bija draugi, un no malas izskatījās, ka dzīvoju perfektu dzīvi.

Un tagad, 25 gadu vecumā, es joprojām risinu savus iekšējos konfliktus, aizverot durvis un dodoties gulēt. Jo, kā teica psihiatrs Džons Šarps:

“Mūsu jūtas vienmēr ir meklējamas pagātnē. Tas ir kaut kas tāds, kas patiešām pārspēj adaptīvo vērtību. ”

Tomēr es jūtu, ka es sev nepalīdzu. Galu galā, gulēšana neko nevar atrisināt. Tas ir vienkārši veids, kā uz brīdi aizvērt acis un aizbēgt no problēmas. Bet mēs neko neizbēgam. Faktiski, mēs to padarām sliktāku un reālāku,/strong> nekā tas ir, jo miegs liek mums atbrīvoties no emocionālās situācijus un pēc pamošanās liek mums to atkal apstrādāt.

Tātad, ja jums izdodas palikt nomodā, līdz traumatiskais notikums pāriet, iespējams, ka atmiņas no šī notikuma un jūsu emocionālā reakcija uz to samazināsies.

Protams, tam visam ir arī pozitīvā puse.

“Jūs aizejiet arī gulēt tad, ja vienkārši apstrādājiet daudz emocionālu atmiņu.”

Tas, iespējams, ir izskaidrojums, kāpēc mazi bērni tik daudz guļ. Jo viņu īstermiņa atmiņas glabāšana ir maza, un viņiem pārāk bieži ir jāapkopo atmiņas un jāizkrauj pieredze.

Miegs var mums iemācīt labāk tikt galā ar citu personu konfliktiem. Jo, pamostoties no miega, mēs jūtamies savādāk - stress, saspringums, sagrautie nervi, sāpes vēderā ir pazudušas.

Tātad, gulēt, galu galā, nav slikti. Vienīgā problēma varētu rasties tad, kad jūs pamodīsieties - bet, iespējams, pieceļoties jums būs daudz labāka izpratne par situāciju un, cerams, jūs tai varēsiet pievērsties ar skaidru galvu.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!