Kafijas labās īpašības

Kafijas labās īpašības

Maziņa krūzīte ekspresso vai liela krūze amerikano vai latte ir daudzu cilvēku neatliekams rīta rituāls. Bet daudzi kafijas mīļi bieži piedomāt par kafijas labumiem vai ļaunumiem.

Mums ir labi jaunumi priekš tiem, kas nevar iedomāties savu uzmošanos bez šī uzmundrinošā dzēriena. Izrādās, ka aromātiskajam, rūgti-saldajam, karstajam, nu jūs jau sapratāt, par ko es domāju.... ir daudz pozitīvas lietas.

10 iemesli, lai tu lietotu kafiju savā uzturā:

  • 1. Amerikāņu zinātnieki atklāja, ka cilvēki, kuri lietojuši ne mazāk kā 4 kafijas krūzītes nedēļā, sirgst ar depresiju par 10% mazāk nekā tie, kas kafiju vispār nedzer. Tāds pats kafijas daudzums samazina risku saslimt ar cukura diabētu par 50%.
  • 2. Eksperimentu rezultātā tika pierādīts, ka kafija uzlabo smadzeņu darbību.
  • 3. Dzēriens palīdzēs jums uzlabot savus sportiskos sasniegumus: kofeīns stimulē muskuļu darbību, palīdz sadedzināt taukus un pārvērst tos enerģijā.
  • 4. Brīnumaini, bet kafija pazemina risku sievietēm saslimt ar ādas vēzi.
  • 5. Neticams 22 gadu ilga pētījuma rezultāts: kafija labvēlīgi iedarbojas uz aknu darbību.
  • 6. Pati kafijas smarža ir spējīga uzlabot garastāvokli un tikt vaļā no stresa. Korejas zinātnieki pierādīja, ka kafijas aromāts iedarbojas uz olbaltumvielām, kas ir saistītas ar smadzeņu centriem un palīdz domāt pozitīvi.
  • 7.Lai kādu daudzumu antioksidantu nesaturētu mīļākie dārzeņi un augļi, tādas pašas vielas organisms uzsūc arī vēl labāk no kafijas.

Slimības, kuru laikā ieteicams dzert kafiju.

1.Aknu vēzis: Izrādās kafija samazina aknu vēža risku attīstīties par 44%. Zinātnieki pierādīja, ka 2 krūzītes šī uzmundrinošā dzēriena dienā, skaitās kā lieliska profilakse aknu cerozei.

2. Sirds- asinsvadu sistēmas slimības: Amerikāņu zinātnieku pētījumi apstiprināja, ka kafija ir profilakse aizsardzībai pret sirds - asinsvadu slimībām un samazina risku iegūt ar insultu.

3. Parkinsona slimība: Medicīniskie pētījumi, kuri tika veikti ASV, pierādīja, ka cilvēki, kuri lieto 4 krūzītes kafijas dienā, necieš no Parkinsona slimības. Izrādās, ka kofeīns bloķē galvas smadzeņu garozas receptorus, kuri tiek iedragāti no Parkinsona slimības. Zinātniskā žurnāla Science Daily rakstā tiek runāts par to, ka kafijas lietošana palīdz kontrolēt savas kustības.

Bet nevajadzētu šo dzērienu lietot ļaunprātīgi. Kafija lielos daudzumos izvada no organisma C un B vitamīnus, dzelzi, magniju un cinku. Tā nav ieteicama arī pie paaugstināta asinsspiediena. Un protams labāk šo uzmundrinošo dzērienu nelietot dienas otrajā pusē, ja vēlaties labi izgulēties.

Padalieties ar šiem interesantajiem faktiem par kafiju ar saviem draugiem, lai viņi novērtētu sava mīļotā dzēriena labumus.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!