Dažas audzināšanas kļūdas, kuras pieļauj mūsdienu vecāki Jāizlasa visiem vecākiem!

Dažas audzināšanas kļūdas, kuras pieļauj mūsdienu vecāki Jāizlasa visiem vecākiem!

Kad kļuvu par mammu, visi apkārtējie centās dot man simtiem padomu par to, kā man vajadzētu mīlēt savu bērnu. Bet es viņus nekad neklausīju. Tāpēc ka maz kurš zina, kā izaudzināt ne tikai paklausīgus, bet arī laimīgus bērnus. Es aicinu ņemt visu atbildību šajā jautājumā savās rokās. Par jūsu galveno prioritāti ir jākļūst laimīgiem, nevis paklausīgiem bērniem. Vairums vecāku tik ļoti rūpējas par saviem lolojumiem, ka neļauj tiem pat paklupt un iegūt personīgos punus un zilumus. Viņi iejaucas bērnu dzīvē un pārāk aktīvi cenšas aizsargāt no visām iespējamām apkārtējās pasaules nepatikšanām. Mans visiecienītākais padoms skan tā: “ Sagatavojiet savu bērnu ceļam, bet neatņemiet viņam iespēju iet pa to pašam.”

Kļūda nr.10: Jūs dievināt savus bērnus

Vairums no mums cenšas būt ideāli vecāki. Mūsu bērni dzīvo daudz labākos apstākļos, nekā mēs viņu vecumā. Mēs apmierinām visas sava bērna iegribas: gribi jaunu rotaļlietu – lūdzu!, kārtējo šokolādi – še, ņem! Problēma slēpjas tajā, ka bērns sāk domāt, ka visa pasaule riņķo ap viņu. Un kad nākamreiz jūsu bērns nesaņems vēlamo, viņš būs ļoti apbēdināts. Daudz vairāk, kā kaimiņu puika, ar kuru neviens tā neauklējas. Mums nevajag dievināt vai pielūgt savus bērnus. Mums viņi vienkārši ir ļoti jāmīl. Mums viņi ir Visuma centrs, bet bērniem pašiem sevi tā uztvert nevajag. Pretējā gadījumā izaugs egoists. Neiegūt vēlamo šeit un tagad ir pilnīgi normāli.

Kļūda nr.9: Jūs uzskatāt, ka jūsu bērni ir ideāli

No speciālistiem, kuri strādā ar bērniem, es ļoti bieži dzirdu, ka daudzi vecāki nav gatavi uzklausīt negatīvas atsauksmes par saviem bērniem. Kolīdz kāds sāk tos kritizēt, tā tūlīt saskarās ar negatīvisma vai pat agresijas vilni no vecāku puses. Dažreiz mums nepieciešams iejaukties pēc iespējas ātrāk, lai situācija neiziet no rāmjiem. Ja skolotājs jums saka, ka jūsu bērns slikti uzvedās un aizskar klases biedrus, tad secinājumi būtu jāizdara attiecībā pret bērnu, nevis skolotāju.

Kļūda nr.8: Visa jūsu dzīve ir tikai un vienīgi jūsu bērni

Mēs lepojamies ar mūsu bērniem. Kad viņiem izdodas kaut kas svarīgs, mēs esam laimīgāki nekā tad, ja tie būtu mūsu pašu sasniegumi. Bet visam jāzina mērs. Jums ir jābūt arī savai dzīvei un saviem sasniegumiem. Bērniem ir vajadzīgs pareizs atdarināšanas modelis. Kļūstiet par tādu. Ja gribat, lai jūsu bērns dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, dzīvojiet tādu arī pats!

Kļūda nr.7: Jūs visus lēmumus pieņemat bērna vietā

Protams, mēs vēlamies, lai mūsu bērns neiekļūst kādā nepatīkamā starpgadījumā. Protams, ka mēs vēlamies lai bērns dziedātu mums slavas dziesmas un cienītu mūs par to, ka vēlamies nodrošināt viņam pēc iespējas labāku dzīvi. Taču problēma slēpjas tajā, ka tāds bērns nespēj domāt patstāvīgi. Tāds bērns krīt vienā vai otrā galējībā. Viņš vai nu bez jūsu palīdzības nespēj pieņemt pat visvienkāršāko lēmumu, vai arī sāk domāt, ka visatļautība – tas ir normāli. Neizlemiet bērna vietā, par ko viņam jākļūst. Tā nav tās mīlestības izrādīšana, kura nepieciešama jūsu bērnam.

Kļūda nr.6: Audzināšana sacensību garā

Katrs vecāks vēlas, lai viņa bērns būtu labāks par pārējiem. Labāk mācītos, uzrādītu labākus rezultātus sportā. Daudzi vecāki aizraujas tiktāl, ka viņu bērni sāk uzskatīt, ka visa dzīve ir viena vienīga sacensība. Taču mūsu dzīve nav tikai sviedri un cīņa. Tā ir arī prieks par konkrēto mirkli, par būšanu šeit un tagad. Labāk pacenšaties ielikt bērnā domu, ka uzvara par katru cenu nav vienīgā lieta, kam ir nozīme. Cilvēka vērtību nosaka ne viņa uzvaras, bet viņa raksturs.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!