Kādi pastāv ticējumi, kas saistīti ar sāli
Mūsu vecvectēvi ticēja, ka sāls spēj savākt sevī visu negatīvo, attīrīt enerģētiku, noņemt ļaunu aci vai lāstu. Šiem baltajiem kristāliņiem tika piedēvētas maģiskas īpašības. Tādēļ ar šo produktu ir saistīti daudzi ticējumi. No senčiem šī tautas gudrība ir nonākusi arī līdz mums. Lai uzzinātu, kad sāls atnesīs priecīgu vēsti, bet kad nelaimi, der ieklausīties ticējumos, kas ar to saistīti.
Sensenos laikos sāls bija zelta vērtē. Taču mūsdienās šī garšviela galvenokārt tiek izmantota dažādu ēdienu gatavošanā. To bez problēmām var iegādāties ikvienā veikalā. Sāls ir atrodama katrā mājā.
Kādi gan tautas ticējumi ir saistīti ar sāli, saskaņā ar senču gudrību:
- Ja, dzerot tēju, gadās sajaukt sāli ar cukuru, tas nozīmē, ka dzīvē gaidāmas lielas pozitīvas pārmaiņas. Drīz pie jūsu durvīm pieklauvēs liels prieks.
- Pie pusdienu galda nedrīkst nodot sāli no rokas rokā. Tādā veidā var atdot otram savu laimi, veiksmi un labklājību.
- Ja kāds pieber sāli ēdienam jūsu šķīvī, tas vēsta par finansiālām problēmām. Iespējami lieli zaudējumi vai neparedzēti izdevumi tuvākajā nākotnē.
- Ja jūsu māju ir apmeklējis slikts cilvēks, nelabvēlis vai burvis, tad pēc tam, kad viņš ir aizgājis, slieksnis ir jānokaisa ar sāli. Tas palīdzēs atbrīvoties no negatīvisma.Tādējādi nelabvēlis savu ļaunumu paņems sev līdzi.
- Lai veiksme sekotu jums pa pēdām, ir jāizgatavo neliels dabiska auduma maisiņš un jāieber tajā šķipsniņa sāls. Šis veiksmes talismans vienmēr jānēsā sev līdzi. Vislabāk kabatā. Par to nevienam nedrīkst stāstīt. Un nedrīkst to dot rokās svešiem cilvēkiem.
- Lai mājās vienmēr valdītu pārpilnība, uz pusdienu galda vienmēr ir jāstāv sālstraukam. Tas nekad nedrīkst būt tukšs. Tāpēc ir pastāvīgi jāuzmana, lai sāls tajā nekad nebeigtos.
- Ja uz pannas apcepsiet sāli, pēc tā var noteikt, vai cilvēkam ir uzlikts lāsts. Ja viņš ir nobrīnēts vai nolādēts, sāls kristāliņi kļūs tumši. Ja viss ir kārtībā, tad sāls krāsu nemainīs.
- Sāli nedrīkst aizdot. Šajā gadījumā tas sola daudz asaru cilvēkam.
- Sālstrauku nedrīkst nedz dāvināt, nedz arī pieņemt kā dāvanu. Tas atnesīs mājās bēdas un nelaimes.
- Izbērt nedaudz sāls, gatavojot ēdienu, tas nozīmē, ka mājās gaidāmi lieli skandāli un strīdi. Lai neitralizētu negatīvo ietekmi, ir jāpaņem šķipsniņa nobirušās sāls ar labo roku un jāpārmet pār savu kreiso plecu. Tas atvairīs visas domstarpības starp mājiniekiem.
- Lai aizsargātu savu mājokli no ļaunajiem spēkiem, trīs reizes gadā slieksnis ir jānokaisa ar sāli. Vislabāk, ja tā būs sāls, kas īpašā viedā pagatavota Zaļajā ceturtdienā.
- Pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, uz grīdas jānoliek trauks, kas pildīts ar sāli, un jāieliek tajā maizes šķēle. To dara, lai sadraudzētos ar mājas gariņu un jaunajā mājoklī dzīvotu bez bēdām.
Sāls - tā ir ne tikai pārtikas garšviela, kas piešķir garšu mūsu ēdieniem. Ar šo produktu ir saistīti dažnedažādi ticējumi un paražas. Tos pareizi pielietojot, var piesaistīt savai dzīvei visus iespējamos labumus.