Kā pārmērīga mātes mīlestība grauj bērna dvēseli

Kā pārmērīga mātes mīlestība grauj bērna dvēseli

Māte, kura ir ieciklējusies uz bērna aprūpi patiesībā ar savu atvasi jau agrīnā stadijā rada nesaskaņas attiecībās. Labiem nodomiem ceļš bruģēts uz elli… Šodien aplūkosim bērnu likteni, kuriem ir bijusi “pārcepusies” mamma. Pārmērīga mīlestība veido visstingrāko saikni starp bērnu un mammu (neatkarīgi no vecuma), tādējādi aizveras bērna ceļš uz pastāvīgu dzīvi:

  • viņi nevar noteikt savu personīgo dzīvi;
  • atrast piemērotu darbu;
  • gūt finansiālu stabilitāti;
  • enerģētiski nevar piepildīties;
  • izskatās vecāki par saviem gadiem.

Tomēr vienmēr pastāv izeja no esošajiem apstākļiem. Nevajag vainot savus vecākus – viņi uzauguši noteiktā vidē, kas veidoja viņu pasaules uzskatu un uzvedību. Vissvarīgākais, ko cilvēks var darīt, ja viņš saprot, ka māte pārmērīgi psiholoģiski rūpējas par visu viņa dzīvi, ir attīstīties patstāvīgi. Lai saprastu, kā atbrīvot šīs sarežģītās ģimenes attiecības, vispirms aplūkosim atmosfēru, kurā aug bērni. Ļoti svarīgu lomu spēlē tas, kāpēc mamma nolemj laist pasaulē savu bērnu:

  • Dēļ sevis, lai vecumdienās nepaliktu viena.
  • Jo apkārtējiem ir bērnu un man arī vajag.
  • Bērns rodas mīlestībā ar vīrieti.

Kā jūs noprotat, pirmie divi varianti ievieš sarežģījumu, bet arī pēdējā gadījumā svarīgi nevērst fokusu TIKAI uz bērnu.

Mēdz gadīties tā, ka ģimene, kurā valda brīnišķīga atmosfēra, kurā bērnus mīl un ciena viņu neatkarību, piedzimst pastarītis. Varbūt ilgi gaidīts un lolots, varbūt vājāks un jo īpašāks un māte it kā “saplīst”. Vecākie bērni aug brīvi, bet mazākais aug ierobežotā vidē ar pārmērīgu mātes mīlestību.

Kāpēc sievietes tā ieciklējās uz bērniem? Reizēm tā ir savas dzīves bezjēdzība, vēlme realizēties caur bērniem, sekošana ģimenes un sociāliem stereotipiem. Veidojas divi scenāriji – vai nu māte uzņemas autoratīvu lomu vai arī izdabā visām bērnu vēlmēm. Tas vis notiek, kad fonā pasliktinās sievietes attiecības ar vīru.

Vīrietim, kura sieva visu uzmanību ir pārcēlusi uz bērnu, nākas palikt vienam. Un vispārējā atmosfēra mājās mainās. Sākās virkne ar neveiksmēm, izgāšanās darbā, viņam paliek grūtāk realizēties sabiedrībā. Bet sieviete aizvien vairāk un vairāk iedragā vīrieti un izstumj viņu no ģimenes telpas. Vīrieša “es” un tēva loma tiek pazemota. Nākotnē šādas ģimenes meitas piesaista tirāniskus vīrus, bet dēli kļūst pa pakļautajiem. Bet vīrietis visbiežāk šādu ģimeni atstāj.

Vientuļās mātes mūsdienās ir ļoti izplatīta parādība. Šajā gadījumā sieviete patiešām visu uzmanību un spēku koncentrē uz bērnu audzināšanu. Viņas sievišķība pazūd mātes lomā. Ar šādām sievietēm vīrieši negrib būvēt attiecības, pluss varbūt sieviete ir iestrēgusi attiecības ar bijušo vīru un citi vīrieši viņai liekas nepieņemami. Tādējādi sieviete ir nepilnīga un šādā vidē uzaug bērni.

Vientuļajām mātēm ārkārtīgi svarīga ir pašizaugsme. Atraisiet savas saites no bērniem un ļaujiet viņiem attīstīties. Neprasiet no bērniem pastāvīgu uzmanību. Atcerieties, ka jūs pirmām kārtām esiet sieviete. Apdomājiet, kādu vīrieti vēlētos sev blakus un tas nāks par labu visiem. Izglītojiet savus bērnus par cilvēka nepieciešamību pēc attiecībām. Viņiem nav jāuzskata, ka Jūsu vientulība ir normāla. Un bērni nav vienīgā cerība šajā dzīvē.

Pārmērīga mātes mīlestība negatīvi ietekmē bērnu dvēseles.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!