Vēzis bērniem. Kā laikus atpazīt

Vēzis bērniem. Kā laikus atpazīt

Kādiem simptomiem vēzim bērniem var un jākļūst par biedējošiem signāliem?

Galvenokārt jāsaka, ka vēzis bērniem un pieaugušajiem visnotaļ atšķiras. Bērnu onkoloģijā pirmais jautājums ir par slimības rašanās iemesliem. Lielākajā daļā gadījumu bērniem tie ir ģenētiski faktori. Tieši tie nosaka iedzimta audzēja iemeslu un pirmo saslimšanas posmu bērniem no divu līdz četru gadu vecumam.

Vēl viena principiāla atšķirība no pieaugušo vēža – cita morfoloģiska struktūra. Piemēram, bērniem gandrīz nav sastopami ādas, resnās zarnas, aizkuņģa dziedzera un piena dziedzeru audzēji. Visbiežāk bērniem ir leikozes, limfomas, centrālās nervu sistēmas vēzis, neiroblastoma.

Bērniem vēzis attīstās ātri un agresīvi, ātrāk un agresīvāk nekā pieaugušajiem. Bet! Bērniem audzēju ārstēšana ir efektīgāka un prognozes ir labvēlīgākas. Turklāt bērni slimo daudz retāk.

Pirmkārt, vecākiem jāpievērš uzmanība tādiem simptomiem kā vājums, apetītes zudums, svara zudums, neizskaidrojami temperatūras kāpumi, redzes pasliktināšanās, šķielēšana, neizskaidrojamas sāpes, vemšana, kas bieži atkārtojas, tie visi ir biedējoši signāli. Zīdainim jāpievērš uzmanība tam, vai palielinās vēders, vai pampst locītavas un ekstremitātes, vai rodas uz ķermeņa kādi jauni veidojumi.

Sarežģītākā pacientu kategorija ir pusaudži, jo viņi var slēpt visus simptomus, jo nepievērš tiem uzmanību, dažkārt vienkārši kaunas atzīties. Meitenes priecājas par svara zudumu, bet tā var būt pataloģija. Klusē par negaidīti spēcīgam menstruācijā vai neierastiem izdalījumiem. Šeit ir ārkārtīgi svarīga savstarpēja uzticība ar vecākiem. Vecākiem ir jāiemāca bērnu pareizi izturēties pret savu ķermeni.

Vecākiem ir jāsaprot dispanserizācijas svarīgumu (skolā un bērnudārzā): bērnam reizi gadā jāiziet klīniskais minimums, bērnu jāapskata speciālistiem, ir noteikti termiņi, kad jāveic USG, EKG u.c. Tas viss veicina agru dažādu slimību diagnosticēšanu.

Būt par vecāku nozīmē mīlēt savu bērnu, kas, neskaitot emocionālo saikni, ietver arī rūpes, drošību, audzināšanu. Protams, atbildībai par bērna veselību un pieņemtajiem medicīniskiem risinājumiem vajadzētu būt ārstiem, bet vecākiem ir jāvēršas pie ārstiem un jāuzticas viņu ieteikumiem.

Trīs būtiskākās medicīniskas rekomendācijas vecākiem: ievērojiet potēšanas grafiku, savlaicīgas pārbaudes un vēršanās pie pediatra par katru bērna neizskaidrojamu veselības pasliktināšanos.

Atcerieties! Vēzis, kas ir bērniem, ir ārstējams, galvenais ir laicīgi pievērst uzmanību problēmai.

Dalies ar rakstu, jo iespējams, ka kādam tas var ļoti noderēt.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!