Kā paglābt klēpjdatoru, ja uz klaviatūras ir ticis ūdens

Kā paglābt klēpjdatoru,  ja uz klaviatūras ir ticis ūdens

Pat ja to nevar ieslēgt, tehniku var paglābt - bet rīkoties nāksies ātri.

Ja izlijis ūdens

1.Atslēdziet datoru no strāvas un izņemiet bateriju, lai pasargātu mātes plati. Netērējiet dārgās sekundes Windows darba pabeigšanai! Tas datoram var maksāt dzīvību. Nedomājiet to ieslēgt, lai pārbaudītu, vai tas darbojas, - tā ir viena no galvenajām fatālajām kļūdām.

2.Atvienojiet pieslēgtās ierīces. No USB ligzdām ir jāizņem visas pievienotās ierīces - jo ātrāk, labāk'});">jo labāk.

3.Noslaukiet klēpjdatora korpusu. Vispirms apgrieziet datoru otrādi - tas ir pats galvenais. Modernie datori parasti ir ūdensnecaurlaidīgi, ja šķidruma nav daudz, tad dziļāk par klaviatūru tas diez vai nokļūs. Taču, ja dators ir jau “gados”, varētu būt sarežģītāk. Korpusu noslaukiet ar papīra salvetēm un nolieciet to izžūt apgrieztā stāvoklī.

Bet, ja tā ir tēja?

Ūdens nav tas briesmīgākais. Tēja, kafija, piens, gāzētais dzēriens vai sula klēpjdatoram nodarīs daudz lielāku kaitējumu. Dzērieni ir bīstami tāpēc, ka tie satur skābes un cukuru. Piemēram, tēja satur tanīnu. Sulās ir citronskābe un augļskābe. Gāzētajos dzērienos - ortofosforskābe. Šīs ķīmijas iedarbības rezultātā datora plates ar laiku sāks izjukt. Ja dzērienā ir bijis cukurs, tad klaviatūras taustiņi sāks salipt. Tāpēc datoru nāksies mazgāt. Nepārdzīvojiet, pēc kārtīgas izžāvēšanas klēpjdators strādās kā jauns, ja nav noticis īssavienojums un nekas nav sadedzis. Labāk, protams, to uzticēt profesionālim serviscentrā, lai gan arī tur garantiju par aplietu tehniku parasti nedod. Taču var mēģināt atjaunot datora darbību saviem spēkiem.

1.Izjauciet klēpjdatoru un klaviatūru. Izjaukt viedierīci nemaz nav tik vienkārši, kā pirmajā brīdī varētu likties. Videopamācību var atrast kanālā YouTube. Galvenais uzdevums ir izjaukt datoru sīkās detaļās, lai saprastu, kur šķidrums ir paguvis iekļūt. Jāatvieno arī baterija uz mātes plates, kas to baro. Pēc tam paskatieties zem klaviatūras pamatnes. Ja virsma ir sausa, tad nekas nav jādara - vienkārši pagaidiet laiciņu, lai datora iekšējās detaļas kārtīgi izžūtu.

2.Notīriet un nomazgājiet. Ja uz mātes plates pamaniet kaut kādu aplikumu vai lipīgus pleķus, tie jānotīra ar zobu birstītes palīdzību. Pēc tam uzmanīgi jānotīra ar spirta šķīdumu un destilētu ūdeni.

3.Nožāvējiet. Speciālisti neiesaka žāvēt datoru ar fēnu. Pirmkārt, karstā gaisa plūsma var radīt dažu detaļu pārkaršanu. Otrkārt, mitrums var pārvietoties uz kādu citu, grūti sasniedzamu vietu. Tāpēc salieciet detaļas uz līdzenas virsmas, kas pasargāta no tiešiem saules stariem vai ielieciet tās bļodiņā ar rīsiem - tie labi uzsūc mitrumu. Nolieciet korpusu un plati uz kaut ko līdzīgu restēm, lai gaiss labi cirkulētu.

4.Salieciet kopā un pārbaudiet. Pēc divām diennaktīm salieciet datoru kopā un ieslēdziet. Pārbaudiet klaviatūras darbību teksta failā. Ieejiet arī ” My computer” un paskatieties, kas parādās logā. Pievērsiet uzmanību displeja krāsu gammai. Ja ir kaut mazākās izmaiņas, tad tomēr nāksies griezties serviscentrā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!