Kā mājas apstākļos izaudzēt avokado

Kā mājas apstākļos izaudzēt avokado

Izaudzēt avokado no kauliņa ir diez gan interesants darbs, taču visi centieni un cerības būs pamatotas. Neliela pacietība un sava veida radoša attieksme palīdzēs izveidot krāšņumu, ko visi jūsu viesi apbrīnos - jūsu dzīvoklī parādīsies tropisks mini dārzs.

Kā izaudzēt avokado koku

Mums vajag avokado kauliņu, kas jāsaglabā pēc tam, kad pats auglis jau ir apēsts. Mājās apstākļos labi iesakņojas avokado ar tumšo mizu. Pērkot, pievērsiet tam uzmanību.

Noņemiet kaulu un noskalojiet to zem tekoša ūdens. Kaula apakšējā daļā (kur tas ir platāks) ievietojiet 3 vai 4 zobu bakstāmos. Piepildiet glāzi ar attīrītu ūdeni un uzlieciet kauliņu virsū tā, lai tā viena puse būtu iegremdēta šķidrumā.

Pēc tam esiet pacietīgs un gaidiet aptuveni 4 nedēļas. Kauls sāks izžūt un plaisāt, saknes parādīsies no apakšas, un no augšas izšķilsies asns. Neaizmirstiet laiku pa laikam mainīt ūdeni, lai tajā neiekļūtu kaitīgas baktērijas.

Pagaidiet, līdz augs sasniedz 15-18 cm garumu, pēc tam apgrieziet to līdz 8 cm. Kad asni atkal kļūst 15 cm gari, jums avokado vajadzētu iestādīt augsnē.

Paņemiet podu, kura diametrs ir aptuveni 20–25 cm, piepildiet to ar augsni un iestādiet kauliņu tā, lai puse no tā būtu ārpus zemes.

Auga kopšana

  • Avokado mīl sauli un mitrumu, tāpēc augu bieži jālaista.
  • Katru reizi, kad augs sasniedz 18–20 cm, tas jāapgriež, lai attīstītos sānu zari.
  • Ne visi mājās audzēti avokado dod augļus. Daži augi ražo gan sieviešu, gan vīriešu ziedus, kas spēj paši apputeksnēties. Citos gadījumos jums jāaudzē divi koki vienlaikus.
  • Simtprocentīga augļu raža būs tikai tad, ja avokado stādīs agrā pavasarī.
  • Nostiprināts koks cieš īslaicīgas salnas. Tāpēc salīdzinoši siltā klimatā tas var augt brīvā dabā. Aukstā laikā avokado jāpārklāj ar foliju.
  • Kā redzat: mājas palodze ir lieliska vieta, kur eksperimentēt, jūs varat audzēt ne tikai skaistus, bet arī noderīgus augus, piemēram, zaļumus dažādu ēdienu pagatavošanai.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!