Kā atradināt bērnu no īkšķa sūkāšanas

Kā atradināt bērnu no īkšķa sūkāšanas

Mazuļa vecāki ir aizņemti visu dienu – viņš ir jāpabaro, jāpārģērbj, jāiet pastaigā, jāved pie ārsta… Bet vecākiem vajadzētu arī mazliet izprast bērna psiholoģiju un medicīnas jautājumus, pat ja viņiem nav īpašas izglītības, jo jāpieņem mazulim svarīgi lēmumi. Varam jums palīdzēt pieņemt pareizu lēmumu kaut vai vienā jautājumā un pastāstīsim, ko darīt, ja jūsu bērns sūkā pirkstu.

LĪDZ GADA VECUMAM

Nevajag pārdzīvot, ja pirkstiņu sūkā zīdainītis. Viņš to dara, jo nav apmierināts bērna zīšanas reflekss. Būtu labi, ja bērns saņemtu mātes pienu, tad šis instinkts pilnībā tiktu apmierināts – mazulis jūt psiholoģisku komfortu, uzlabojas bērna gremošana, labāk tiek pārstrādātas nepieciešamās barības vielas, attīstās smadzenes.
Bet ne vienmēr mammai ir iespēja bērnu barot pašai – pazudis piens, sieviete saslimusi un tai jālieto zāles utt. Ja bērns sācis ēst no pudelītes, viņu baro, izmantojot knupi. Kad pudelītes knupim ir paliels caurums, tad mazulis ātri izēd pudeles saturu. Viņš būs paēdis, bet zīšanas instinkts paliek neapmierināts, tāpēc bieži vien zīdainītis sūkā savu pirkstiņu.
Šis paradums paliks gan 2 mēnešu vecumā, gan arī vēlāk, un ar to cīnīties ir bezjēdzīgi. Visbiežāk vecāki novēro, kā trīs mēnešus vecs mazulis sūkā pirkstiņu, jo šajā vecumā viņa kustības kļūst koordinētākas, arī rociņas ir vieglāk likt pie sejas, spēlēties ar mantiņām, likt pirkstiņus mutē. Tāpēc arvien biežāk vecāki redz, ka trīs mēnešu vecs bērns sūkā savus pirkstiņus, jo līdz šim viņam ir bijis sarežģīti tos likt pie mutes. Bērnam tas ir savdabīgs treniņš, tāpēc traucēt nevajag.
Nopērkat bērnam māneklīti. Tas ir daudz labāk, nekā likt pirkstus mutē.

No mānekļa pēc tam varēs atteikties, “uzdāvināt” to sunītim vai citam zvēriņam. Daži pediatri neiesaka cīnīties ar šo ieradumu. Dažreiz mazuļi sūkā divus pirkstiņus vai pat visu dūrīti. Bet visbiežāk bērns sūkā īkšķi.

Kāpēc parādās šis ieradums:

  • Mazulis grib ēst. Tā bērns signalizē, ka viņš ir izsalcis. Parasti bērni, kuri sūkā pirkstu pirms ēšanas, atceras par šo ieradumu tieši pirms ēšanas.
  • Mamma steidzas pabeigt ēdināšanu. Ja mazulis sūkā pirkstu pēc tam, kad ir paēdis, tas nozīmē, ka mazulis par ātru paņemts nost no krūts. Tad mazulis sūkās pirkstiņus. Ja nepieciešams, mazulis jābaro 30 – 40 minūtes, pat tad, ja bērns jau aizmidzis un tikai reizi pa reizei pazīž krūti.
  • Mazulim nāk zobi. No 6 līdz 8 mēnešiem mazulim nāk pirmie zobi. Mazulim tas ir ļoti grūts pārbaudījums, tāpēc viņa pašsajūta pasliktinās, viņam uzpampst un sāp smaganas. Tad bērns cenšas kaut ko likt mutē, un visbiežāk tie ir pirkstiņi.
  • Bērnam ir garlaicīgi. Ar mazuli kādam ir jānodarbojas. Ja viņš visu laiku ir viens, viņš sāks izklaidēt sevi, kā nu pats to prot. Viņš aplūko savus pirkstiņus, “izgaršo” tos, zelē, sit ar rociņu vai grabuli utt. Ja viņš spēlējas pats savā nodabā, grabina priekšmetus, mētā tos, nevajag viņu pārtraukt, tas ir izpētes process. Bet ja mazulis sāk sūkāt pirkstiņu, nekustās, viņam ir aizklīdis skatiens, tad vajag novērst bērns uzmanību.
  • BĒRNS, VECĀKS PAR GADU

    Esam izpētījuši, kāpēc bērns sūkā pirkstu. Gadu vecam bērnam to vairs nevajadzētu darīt. Zīšanas reflekss sāk pieklust apmēram sešu mēnešu vecumā, bet galīgi izzūd 1,5 gadu vecumā, tad viņš sāk aizmirst par savu ieradumu.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!