11 pazīmes, ka jūs esat ļoti inteliģents

11 pazīmes, ka jūs esat ļoti inteliģents

Runājot par definīciju, kas definē intelektu, var apgalvot, ka intelekts var nozīmēt dažādas lietas. Daži cilvēki ir emocionāli inteliģenti, citi verbāli, savukārt citiem ir liels loģiski matemātiskais intelekts. Un, lai arī visi šie dažādie cilvēku veidi var būt ļoti inteliģenti, tomēr, pēc pētnieku domām, ir dažas iezīmes, kas visiem ļoti inteliģentiem cilvēkiem ir kopīgas.

Šeit ir 11 no tām.

1. VIŅI IR ZIŅKĀRĪGI

Alberts Einšteins reiz ir teicis: “Man nav īpašu talantu, es esmu tikai kaislīgi ziņkārīgs.” Inteliģentus cilvēkus vienmēr aizrauj parastas lietas, kuras citi pat neredz un neuztver kā pašsaprotamas. Vienā 2016.gada pētījumā tika atklāta saikne starp bērnības intelektu un pieaugušā cilvēka zinātkāri un atvērtību. Proti, zinātnieki, kas 50 gadus sekoja tūkstošiem Lielbritānijā dzimušu cilvēku, atklāja, ka 11 gadus veci cilvēki, kuri IQ testos guva labus rezultātus, bija atvērtāki pieredzei 50 gadu vecumā.

2. VIŅI IR PIELĀGOJAMI

Visi inteliģenti cilvēki ir elastīgi un viņi viegli pierod pie jebkuras situācijas vai dekorācijas maiņas. Viņi vienmēr spēj rīkoties un visu paveikt neatkarīgi no ierobežojumiem vai sarežģījumiem, kas uz tiem attiecas. Intelektuālisms nozīmē spēju pielāgoties un mainīt savu izturēšanos, lai efektīvāk rīkotos vai veiktu izmaiņas savā vidē.

3. VIŅIEM IR AUGSTA PAŠKONTROLE

Ļoti intelektuālam cilvēkam jāpārvar impulsivitāte un tā vietā jāplāno, jāprecizē savi mērķi, jāatrod alternatīvi risinājumi un jāapsver visas sekas, pirms kaut kas notiek. Turklāt, zinātnieki ir atraduši arī saikni starp intelektu un paškontroli. Tie dalībnieki, kuri vairāk kontrolēja sevi, ieguva labākus rezultātus inteliģences testos.

4. VIŅIEM PATĪK SAVA KOMPĀNIJA

Roku rokā ar augstu intelektu ir vajadzīga liela vientulība. Visi inteliģenti cilvēki ir ļoti individuālistiski. Turklāt, saskaņā ar vienu pētījumu, ļoti inteliģenti cilvēki nesaņem tik lielu gandarījumu no socializācijas ar draugiem, kā citi.

5. VIŅI IR SMIEKLĪGI

Visiem ļoti inteliģentiem cilvēkiem ir lieliska humora izjūta. Un zinātnieki tam piekrīt. Saskaņā ar pētījumu, profesionālie komiķi ir inteliģentāki nekā vidējie cilvēki - verbālā intelekta pārbaudēs viņi ieguva augstāku punktu skaitu.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!