Kā atradināt bērnu no īkšķa sūkāšanas

Kā atradināt bērnu no īkšķa sūkāšanas

IERADUMA RAŠANĀS IEMESLI

Šis ieradums nozīmē to, ka bērns izjūt emocionālu diskomfortu. Viņš ir piekusis, no kaut kā nobijies, viņu sabāruši vecāki. Tādā veidā mazais cenšas sevi nomierināt. Bārt bērnu par to nav jēgas.
Bet ne vienmēr pirkstiņi mutē norāda uz to, ka bērns pārdzīvo negatīvas emocijas. Dažreiz bērns sūkā pirkstu pirms miega, lai nomierinātos un ātrāk aizmigtu. Kādā brīdī bērns ir bijis pārāk uzbudināts, nav varējis aizmigt un mutē nejauši nonācis paša siltais pirkstiņš. Viņš pamēģinājis to pazelēt un sajūtas ir izrādījušās patīkamas. Bērns spējis nomierināties un aizmigt. Pēc kāda laiciņa viņu atkal ir likuši gulēt, un lai ātrāk aizmigtu, viņš sūkā pirkstiņu, dažreiz arī pa miegam. Pamazām šis ieradums nostiprinās.
Ja ir situācija, kad bērnam ir jānomierinās, viņš atceras savu ieradumu. Kāpēc bērns sūkā pirkstu? Jo viņam ir jātiek galā ar emocijām.
Kā iemācīt bērnu nesūkāt pirkstu? Noskaidrojiet, kas satrauc jūsu bērnu, vajag tikt galā ar situāciju, nomierināt viņu. Bārt un kaunināt nav nekādas jēgas, būs tikai sliktāk! Ja jums nepatīk šis ieradums, iemāciet bērnam nomierināties citā veidā.
Ja šis ieradums parādījies tad, kad bērnam ir trīs gadi vai mazliet agrāk, tikt ar to galā būs vieglāk, jo bērnam sākas jauns attīstības posms un viņš aizmirst par to, kas bijis pirms tam.
Bet ja bērns četru gadu vecumā sūkā pirkstiņu, tad tā jau ir problēma. Te var rasties stomatoloģiska rakstura problēmas un problēmas ar valodas attīstību. Ja bērnam ir seši vai septiņi gadi un viņš sūkā pirkstu, jāvēršas pie speciālista. Tas var liecināt par nopietnām emocionālām problēmām.

KĀ TIKT GALĀ AR ŠO IERADUMU

  • Jāsāk rīkoties pēc iespējas ātrāk. Jo ilgāk bērns sūkā pirkstu, jo grūtāk būs atbrīvoties no šī ieraduma.
  • Pavērojiet citus bērnus un pieaugušos, vai bērns viņus neatdarina. Bieži vien bērni mēdz kopēt vecāko bērnu rīcību.
  • Aizvietošana. Ja redzat, ka bērns ceļ pirkstiņu pie mutes, piedāvājiet viņam citu nomierināšanās paņēmienu. Piemēram, ja tas ir pirms miega, izvelkat pirkstu no mutes un pati nomieriniet bērnu – nodziediet šūpuļdziesmu, papaijājiet muguriņu, pamasējiet rociņas. Vai pirms miega ļaujiet bērnam paspēlēties ar ūdeni. Tas atslābina un nomierina.
  • Novērsiet bērnu no kaitīgā ieraduma. Jūs redzat, ka bērns sūkā pirkstiņu. Jānovērš bērna uzmanība no šīs nodarbes. Bet nesakiet, ka jums nepatīk bērna ieradums. Apskaujiet bērnu, piedāvājiet paspēlēties vai palasīt grāmatiņu, dariet to kopā. Ja bērns ir noguris, tad palīdzēs apskāvieni un maigums, paturiet bērnu klēpī.
  • Ja šie paņēmieni nelīdz, tad problēma ir daudz nopietnāka. Iespējams, bērns pārdzīvojis stresu, sabijies, vai dzīvi pastāvīga stresa situācijā, kad ģimenē ir strīdi, kliegšana utt. Pat pārvākšanās vai izbrauciens atpūtā var kļūt bērnam par izaicinājumu. Tad bez psihologa konsultācijas neiztikt, pretējā gadījumā situācija tikai pasliktināsies.

Rezumēsim. Ja bērns sūkā pirkstu līdz gada vecumam, satraukumam nav pamata. Tuvāk triju gadu vecumam šis ieradums palīdz bērnam nomierināties. Dažreiz tikt galā ar šo ieradumu nav grūti, ja tikai pieliekat mazliet pūļu. Bet ja bērns sūkā pirkstu arī sešu un septiņu gadu vecumā, tas ir nopietns simptoms, iespējams nepieciešama psihologa konsultācija. Viņš tiks līdz problēmas saknei, jo, visticamāk, ka tā ir tikai “aisberga redzamā daļa”, un ir arī citi simptomi ar kuriem jāstrādā speciālistam.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!