Kā atbrīvoties no visa negatīvā

Kā atbrīvoties no visa negatīvā

Reiz kāda kliente pirmajā konsultācijā pateica šādus vārdus: “Es zinu, kā pareizi jārunā vai jārīkojas. Es daudz lasu par psiholoģiju, skatos video. Taču, kad lieta nonāk līdz darīšanai, es atkal rīkojos pa vecam.”

Kāpēc tā notiek?

Pamatus tam, kas ir mūsos, ieliek nozīmīgi mums cilvēki. Tie, kuriem mēs bezgalīgi uzticamies. “Katram tiek dots pēc viņa ticības”. Ticība vienmēr ir spēcīgāka par zināšanām. Tā ir ierakstīta katrā mūsu ķermeņa šūniņā, katrā muskulī, sajūtās. Bet zināšanas bez prakses ir tikai atmiņa. Tāpēc pārtaisīt savu reakciju ir sarežģīti. Pat ja jūs simts reižu zināt, ka ir jādara citādāk, jūs tik un tā vada jūsu ticība, pirmais scenārijs.

Tā mēdz būt ne tikai bērnībā.

Reizēm sieviete attiecībās uzceļ savu vīrieti uz pjedestāla, reāli pārspīlējot viņa nozīmību. Tas notiek atkarīgās, nevis līdzvērtīgās partneru attiecībās. Un tad viss, ko viņš runā, piemēram, par savu sievieti, viņai tā ir jauna programma. Ir labi, ja viņš atbalsta šo sievieti. Bet ja nu ir otrādi? Ja pazemina viņas pašvērtējumu? Vai skandaloza šķiršanās, pēc kuras pašvērtējums parasti nokrīt zemāk par zemi? “Ja reiz neizdevās attiecības ar nozīmīgu cilvēku, tātad viss! es esmu slikta” - jauna negatīva programma sievietei. Atcelt šo programmu var cits vīrietis. Kad viņš tādā pašā vai līdzīgā situācijā pateiks: “Ar tevi viss ir kārtībā! Ir ok! Tu esi gudra un skaista!”

Uz tā tiek būvētas bezgalīgas ilgas pēc skaistā prinča, kurš atnāks, “atburs” un “noņems lāstu”. Situācija atgādina sakāmvārdu par ķīli, kuru izsit ar otru ķīli. Tikai ķīlis dažreiz var arī netrāpīt. Bet, ja tāda vīrieša nav? Gaidīt, kamēr viņš atnāks un izglābs no vecā scenārija, var gadiem ilgi. Princi gaida gan divdesmit, gan septiņdesmit gados. Noņemt šo “lāstu” var cits jums nozīmīgs cilvēks, piemēram, psihologs. Tikai, ja viņš patiešām jums liekas nozīmīga persona.

Tāpēc pareizi izvēlieties psihologu. Bet mainīt programmu ir pilnīgi iespējams!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!