Kā ārstēt odu koduma vietu – divi populāri paņēmieni

Kā ārstēt odu koduma vietu – divi populāri paņēmieni

Brīdī, kad iedzeļ ods, tā siekalas nokļūst zem cilvēka ādas. Šķidrums izraisa alerģisku reakciju, tāpēc āda koduma vietā sāk niezēt. Un tas, dabiski noved pie tā, ka rodas neliels piepampums. Vasaras periodā odu koduma vietu apstrādes jautājums kļūst īpaši aktuāls. Tiksim ar to skaidrībā. Lai samazinātu nepatīkamos simptomus, pieņemts izmantot dažas jau gadiem pārbaudītas metodes. Vispār jau visa apstrādes paņēmienu daudzveidība nosacīti dalās divās daļās – tautas metodēs un farmaceitisko preparātu izmantošanā.

Katrai metodei ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, jautājumā par to, kā labāk ārstēt odu kodumus bērniem, atbilde meklējama tautas medicīnā. Šīs metodes daudz maigāk iedarbojas uz organismu un neizraisa nekādas blakus reakcijas.

Tautas medicīna

Paņēmieni, kas izturējuši laika pārbaudi. Jau sen pierādījuši savu uzticamību jautājumā par to, kā ārstēt odu kodumus mājas apstākļos.

Šajā gadījumā pieņemts lietot divas metodes:

  • Dzeramo sodu samaisīt ar dažiem pilieniem ūdens, līdz veidojas pastas konsistences maisījums. Uzklāt uz koduma vietas. Tas noņems niezi.
  • Ņemt gaļas marinēšanai paredzēto garšvielu. Tai gan obligāti jāsatur papaīns (enzīms, kas šķeļ olbaltumvielas). No tās pagatavot pastu un uzklāt uz koduma vietu.

Abas metodes palīdz samazināt raksturīgos simptomus. Protams, savas pieejamības dēļ pirmā metode ir daudz izplatītāka.

Farmaceitiskie preparāti

Šajā gadījumā bez īpašajām, aptiekā pirktajām ziedēm, laikam neiztikt. Tāpat iesaka saspiest aspirīna tableti, pagatavot no tās pastu un pielikt pie koduma vietas. Tas noņems tūkumu un niezi.

Kad iekodis ods, jāseko noteiktam plānam. Tas minimizēs koduma radītos bojājumus un novērsīs alerģisko reakciju:

  • rūpīga koduma vietas apstrāde
  • ledus uzlikšana uz koduma vietas
  • vanna ar jūras sāli

Svarīgs ir katrs solis. Tāpēc katrs augšminētais punkts jāaplūko atsevišķi.

Koduma vietas apstrāde.

Oda koduma vietu rūpīgi noskalo tekošā ūdenī. Lai novērstu infekcijas iekļūšanu brūcē, iesaka pielietot antibakteriālās ziepes.

Ledus uzlikšana uz kodums vietas

Uz koduma vietas uz dažām minūtēm pieliek ledu. Tas samazinās tūkumu un novērsīs niezi. Pēc tam koduma vietu atkal nepieciešams noskalot.

Vanna ar jūras sāli.

Vielas, ko satur jūras sāls, novērš alerģisko reakciju. Tās labvēlīgi ietekmē cilvēka ādu un samazina dažādus nepatīkamus simptomus.

Protams, problēmu ar odiem labāk nepieļaut, nekā pēc tam ārstēt. Piemēram, pošoties izbraukt pie dabas, nepieciešams iegādāties repelentus (izsmidzināmos vai ziedes veidā). To sastāvā esošās vielas atbaidīs odus un ļaus izbaudīt atpūtu svaigā gaisā. Tad jautājums par to, ar ko ārstēt oda koduma vietu vispār netiks cilāts.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!