8 ieguvumi veselībai kādu apskaujot, kas liks jums vēlēties kādu apķert un turēt stingri jūsu rokās

8 ieguvumi veselībai kādu apskaujot, kas liks jums vēlēties kādu apķert un turēt stingri jūsu rokās

Šķiet, ka tad, kad runa ir par apskaušanos, ir 3 veidu cilvēki - tie, kuri nevar izturēt apskaušanos, tādi, kuri dažkārt apskaujas un cilvēki, kuri ir tik jūtīgi un sirsnīgi, ka viennmēr vēlēsies jūs apskaut. Pēc zinātnieku datiem, cilvēki'});">tie cilvēki, kuriem patīk apskauties, un kuri nepalaidīs garām iespēju kādu apskaut, ir veselīgāki un laimīgāki nekā pārējie.

Šeit ir 8 apskāvienu ieguvumi veselībai, kā liecina pētījumi, kas liks jums uzreiz kādu samīļot.

1. Tas palīdz jums izteikt jūsu jūtas, kad to nevar izteikt vārdi

Mūsu fiziskā mijiedarbība ar cilvēkiem pasaka daudz, apzināti vai zemapziņā. Psiholoģe Danielle Forshee saka, ka pieskāriens ir sajūta, kas attīstītās dzemdē, un tā ir pirmā maņa, kas sasniedz briedumu vispirms, salīdzinājumā ar citām mūsu maņām. Tāpēc, šķiet, ka apskāvienam ir būtiska loma, kad runa ir par mūsu dziļāko emociju izteikšanu citiem.

2. Tas uzlabo jūsu fizisko sniegumu

2010.gada pārskatā viens pētījums atklāja, ka sportisti, kuri izrādīja lielāku atvērtību fiziskai mijiedarbībai, piemēram, apskaujoties, guva lielākus panākumus. Pētījumā arī atklājās, ka tās komandas, kuras draudzīgi apskāvās, bija starp tām, kurām bija labākie sasniegumi un ierindojās visaugstākajās kategorijās.

3. Tas aizsargā jūs no slimībām, kas saistītas ar stresu

Katru dienu apskaujoties jūs novērsīsiet stresu. Viens pētījums atklāja, ka pastāv saistība starp apskaušanos un imūnsistēmu. Acīmredzot, cilvēki, kuri saņēma vairāk apskāvienu, bija mazāk pakļauti saslimšanai, jo viņu imūnsistēma bija spēcīgāka un kortizola līmenis bija zemāks. Un pat tad, ja viņi saslima, viņu slimības simptomi nebija tik spēcīgi kā tiem, kuri nesaņēma tik pat daudz apskāvienu.

4. Tas padara jūs mazāk nervozus runāt publiski

Citā pētījumā atklājās, ka tiem cilvēkiem, kuri nekaunējās vai nebaidījās uzstāties ar publisku runu, sirdsdarbības ātrums bija zemāks, un, saņemot apskāvienu no partnera, tas viņiem ir palīdzējis, salīdzinājumā ar tiem, kuriem nebija šāda fiziska kontakta ar kādu.

5. Tas dabiski paaugstina jūsu oksitocīna līmeni

Oksitocīns jeb labāk pazīstams kā “glāstīšanas hormons”, ir ļoti svarīgs attiecībās, jo tas palielina partneru tuvību un uzticēšanos. Apskaušanās palīdz partneriem dabiski palielināt šo hormonu un stiprināt saites.

6. Tas var atbrīvot jūs no sāpēm

Pēc Fahad Basheer, zāļu ārsta, domām, apskaušanās daudzos veidos atvieglo sāpes - atbrīvojot endorfīnus, kas bloķē sāpju ceļus, un padarot asins cirkulāciju labāku un tādējādi noņemot sāpju peptīdus.

7. Tas palīdz labāk tikt galā ar konfliktiem

Vienā pētījumā, kurā piedalījās 400 dalībnieki, atklājās, ka apskāviens var palīdzēt cilvēkiem tikt galā ar negatīvām izjūtām un labāk risināt konfliktus. Tāpēc nākamreiz, kad strīdaties ar draugu vai kādu citu nozīmīgu personu, neaizejiet bez apskāviena.

8. Tas izskauž eksistenciālās krīzes

Vairāki pētījumi atklāja, ka cilvēki'});">tie cilvēki, kuriem bija lielāka iespēja iekļūt eksistenciālā krīzē un kuri baidās no mirstības, varētu atrast mierinājumu un mieru apskaujot kādu.

Tātad, lūk ieguvumi! Kādus vēl citus attaisnojumus jums ir nepieciešams dzirdēt, lai apskautu kādu šodien?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!