Ja ieraugiet melnu punktu uz sievietes plaukstas, nekavējoties zvaniet policijai!!! Lūk, kāpēc!

Ja ieraugiet melnu punktu uz sievietes plaukstas, nekavējoties zvaniet policijai!!! Lūk, kāpēc!

Kampaņa “melnais punkts” tika izveidots sociālajā tīklā Facebook. Tās mērķis ir palīdzēt sameklēt upurus vardarbībai mājās. Melnais punkts uz plaukstas ir simbols, kas ir nelūdzams kliedziens pēc palīdzības.

Ar šādas zīmes palīdzību vardarbības upuri var pievērst sev uzmanību un norādīt, ka viņi atrodas nopietnās briesmās. Tie sauc palīgā un cer, ka tiks pasargāti no pāridarītāja. Ja jūs esat kādu ieraudzījuši ar melnu punktu uz plaukstas, tad nekavējoties zvaniet policijai.

Kampaņas organizētāji ir paziņojuši: “Melnais punkts uz rokas ļauj apkārtējiem uzzināt, ka sieviete cieš no vardarbības ģimenē un ka viņai ir nepieciešama palīdzība. Jo atklāti palūgt palīdzību viņa nevar, jo pāridarītājs praktiski visu laiku viņu vēro, seko burtiski katram viņas solim. Vien diennakts laikā, vien pateicoties šai kampaņai, tika atklāti vairāk kār 6000 upuri visā pasaulē. Lūdzu, atbalstiet kampaņu. Padalieties ar šo informāciju ar draugiem. Jo vairāk cilvēku zina par to, jo lielākam cietušo skaitam var palīdzēt”.

Kampaņa jau ir palīdzējusi izglābt daudzus vardarbības upurus. Lūk, kādas izglābtās sievietes stāsts:”Es esmu stāvoklī, bet bērna tēvs uzvedas ļoti aizvainojoši. Viņš ne tikai mani apvaino ar vārdiem, bet arī palaiž rokas. Man tas nav prātam saprotam. Un drīz taču ir jādzimst bērniņam. Vakar es biju slimnīcā, viņš arī bija man līdzi, un ne soli neatkāpās no manis. Man vajadzēja veikt izmeklēšanu. Ārsts palūdza man uzgulties uz gultas un nolaida aizkarus. Es pieliecos, paņēmu pildspalvu un uzrakstīju, ka man ir nepieciešama palīdzība, jo es nevarēju pateikt ne vārda. Šī kampaņa deva manspēkus vērsties pēc palīdzības. Un lūk, tagad esmu drošībā pateicoties melnajam punktam un cilvēkiem, kuriem nebija vienalga. Paldies. Man vēl ir nedēļa laika, un es beidzot esmu drošībā”. Padalieties ar šo svarīgo informāciju ar draugiem un palīdziet apturēt vardarbību ģimenēs. Lielākajai daļai sieviešu patiešām ir nepieciešama palīdzība.

AVOTS: manaoga.lv

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!