TOP-10: nekad nedariet to, ja vēlaties notievēt

TOP-10: nekad nedariet to, ja vēlaties notievēt

Iet gadu desmiti, bet vēlme nomest lieko svaru joprojām ir daudzu daiļā dzimuma pārstāvju sapnis. Sevišķi tas pieaug līdz ar pavasara atnākšanu, kad jau vairs nevar paslēpties zem vairākām apģērba kārtām, apjomīgiem džemperiem un platām biksēm. Nāksies rādīt savu ‘’īsto seju’’. Tad nu sievietes drudžaini sāk ielādēt savos smartfonos pielikumus, kas skaita soļus, kalorijas un kilogramus, atteikties no ēdiena un atpūtas, nomokot organismu ar stingrām diētām un pārmērīgiem treniņiem, taču tas viss nesniedz kāroto rezultātu. Izrādās, ka daudzas no mums pieļauj kļūdas, izvēloties līdzekļus, kā atbrīvoties no nīstajiem kilogramiem, un nereti noved pat pie gluži pretēja rezultāta.

10 sliktākie paņēmieni, lai notievētu:

1.Dzert tikai sulas.

Tajās praktiski nav olbaltumvielu, tāpēc zūd ūdens un muskuļu masa, nevis tauki. Turklāt, atgriežoties pie normāla cietā ēdiena, šie kilogrami atkal nāks klāt, it kā nekad nebūtu zuduši.

2.Izlaist ēdienreizes.

Varētu likties, ka izlaist brokastis, pusdienas vai vakariņas ir vienkāršs veids, kā strauji samazināt uzņemto kaloriju daudzumu. Taču tā nemaz nav. Tas tāpēc, ka, jo mazāk kaloriju organisms saņem vienā ēdienreizē, jo lielāka ir izsalkuma sajūta. Tādējādi, izlaižot brokastis, jūs divtik apēdīsiet pusdienās, bet, ja izlaidīsiet pusdienas, pieēdīsieties vakarā. Taču, ja nepaēdīsiet vakariņas, sāksiet pārēsties nākamās dienas pirmajās 4-6 stundās. Un te jau svars sāks nākt klāt.

3.Pilnīga atteikšanās no taukiem.

Atteikšanās no visiem tauku veidiem, tostarp vērtīgajiem - olīveļļas, avokado, ne tikai padarīs ēdienu negaršīgu, bet arī izraisīs nelabumu, izsalkumu, pavājinās atmiņu un padarīs ādu sausu (tā sāks lobīties).

4.Dzert ledusaukstu ūdeni.

Sasaldēts ūdens, protams, liks organismam strādāt pastiprināti, kas novedīs pie kaloriju sadedzināšanas, taču Vašingtonas universitātes zinātnieku pētījumi rāda, ka ledusauksta ūdens dzeršana sadedzina vien 8 kalorijas, kam nav īpaši liela nozīme notievēšanā.

5.Ēst vienveidīgu ēdienu.

Pastāv daudz iemeslu, kuru dēļ greipfrūtu vai kāpostu diēta ne vien neveicina svara samazināšanos, bet ilgtermiņā, tieši pretēji, noved pie lieko kilogramu uzkrāšanās. Viens no šiem iemesliem ir uzturvielu, vitamīnu un mikroelementu deficīts. Tādēļ viena un tā paša produkta ilgstoša lietošana var pat nodarīt kaitējumu veselībai.

6.Treniņi bez pārtraukuma.

Jo biežāki un intensīvāki ir treniņi, jo lielāks aktivitātes līmenis, kas provocē stipru izsalkumu, bet, tātad, arī vēlmi vairāk apēst. Pat veselīgs ēdiens lielos daudzumos var nelabvēlīgi atsaukties uz tievēšanu, anulējot smago darbu trenažieru zālē. Stunda vai divas 3-4 reizes nedēļā būs pilnīgi pietiekami, lai kontrolētu izsalkuma sajūtu.

7.Ēst nepareizi izvēlētu jogurtu.

Jogurts ir lielisks ēdiens, lai notievētu, jo satur daudz probiotiķu, kas uzlabo gremošanu, taču nepareizi izvēlēts jogurts var negatīvi atsaukties uz svara samazināšanu. Daudzas preču zīmes satur pievienoto cukuru augļu vai citu produktu veidā, kas var palielināt cukura daudzumu līdz 20 gramiem. Mēģiniet izvēlēties jogurtus, kuros cukura daudzums ir mazāks par 10 gramiem uz porciju vai, kas vēl labāk, pilnīgi bez cukura.

8.Pastāvīgi ievērot diētu.

Kā pēc saviem pētījumiem apgalvo dietologi, tad tie, kas kaut vai dažreiz atļaujas apēst kaut ko ceptu vai čisburgeru un hotdogu, zaudē vairāk svara, nekā tie, kas pastāvīgi ievēro stingru diētu.

9.Visur pievienot avokado.

Avokado tiek uzskatīts par kalorijām bagātu produktu, tāpēc dienā iesaka apēst vien piekto tā daļu. Ja tiek apēsts viss auglis vienā reizē, tad kaloriju var saņemt vairāk, nekā no dažām saldēto pusdienu porcijām. Nedrīkst aizmirst, ka svara zaudēšana - tā ir spēle ar kaloriju līdzsvarošanu.

10.Nepareiza kaloriju uzskaite.

Lai gan kaloriju skaitīšana ir efektīvs tievēšanas līdzeklis, tam ir arī medaļas otra puse. Bez pienācīgas izpētes vai vadlīnijām varētu padomāt, ka visas kalorijas ir vienādas. Lai gan 1500 kaloriju uzņemšana čipsu, cepumu vai gāzēto ēdienu veidā nesniegs tādu sāta sajūtu, kā 1500 kalorijas dārzeņu, augļu un lieso olbaltumvielu. Ja skaitiet kalorijas, tad uzņemiet olbaltumvielas, šķiedrvielas un vērtīgos taukus, atstājot vietu maziem prieciņiem, tādiem, kā tumšā šokolāde, cepumi, aizstājot baltos miltus ar šķiedrvielām bagātajiem pākšaugu miltiem.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!