Izplatīti maldi, kas tiek uzskatīti par patiesību

Izplatīti maldi, kas tiek uzskatīti par patiesību

Pelēm negaršo siers, Belka un Strelka kosmosā nebija pirmie suņi, un pērtiķi nemaz nemeklē viens otram spalvās blusas. Tiek apgāzts viss, kam mēs agrāk ticējām bez vārda runas.

Zupa jāēd katru dienu

Parasti zupu iesaka ēst tāpēc, ka cilvēki par maz dzer ūdeni, dodot priekšroku gāzētajiem dzērieniem vai alum. Tieši šīs problēmas risināšanai labi noder zupa. Taču pats par sevi dārzeņu vai gaļas buljons nekādu labumu nedod, visi vitamīni tajā ir sadalījušies vārīšanas procesā. Tā kā, ja jūs dzerat pietiekami daudz ūdens, tad varat nemocīt sevi ar zupas ēšanu.

Alus ir labas miega zāles

Jā, tas aizmiglo apziņu un rada vēlēšanos uz mirklīti atlaisties. Tomēr izgulēties pēc alus tev neizdosies. Pirmkārt, alū esošais putrescīns nomāc miega centra darbību, un otrkārt, jau stundu pēc iemigšanas tu pamodīsies ar vienu vienīgu vēlēšanos apmeklēt tualeti.

Gāzētie dzērieni palīdz remdēt slāpes

Varētu jau gan, ja tajos nebūtu galvenā jebkura gāzētā dzēriena komponenta - ortofosforskābes. Kairinot mēles garšas kārpiņas, tā stimulē siekalu izdalīšanos, kas remdē slāpes. Taču atliek siekalu izdalīšanās procesam normalizēties, tā dzert gribas atkal. Tāpēc, lai arī gāzētais dzēriens remdē slāpēs, taču dara to slikti. Daudz sliktāk par parastu ūdeni.

Ja cilvēks griež zobus, viņam ir cērmes

Patiesībā tas nozīmē to, ka cilvēkam ir bruksizms - sindroms, kas saistīts ar maz izpētītu smadzeņu daļu. Ja vien tas nav bērns, kurš miegā griež zobus, lai veidotu sakodienu. Tāpēc nemodini cilvēku, šausmās kliedzot. Jovairāk tāpēc, ka bruksizms mēdz pāriet pats no sevis.

Pērtiķi viens otra spalvās meklē blusas

Skats nav no patīkamajiem, tāpēc reti kurš tajā ir ieskatījies vērīgāk. Tas arī ir radījis šos maldus. Ja cilvēks pavērotu pērtiķus ilgāk, tad saprastu, ka spalva viņiem ir pārāk plāna, lai tajā varētu dzīvot blusas. Tā kā patiesībā primāti viens otra spalvās meklē sāļos sviedru kristāliņus, kas pērtiķiem skaitās delikatese.

Belka un Strelka bija pirmie suņi kosmosā

Suņu kosmosā ir bijis vairāk kā vajag. Daži gāja bojā avārijās, citiem veicās labāk. Kopumā ir bijis ap trīsdesmit lidojumu, bet pirmie 100 km augstumā (formāli kosmosā)1951.gada jūlijā aizlidoja sētas suņi Deziks un Čigāns. Bet īstā kosmiskajā orbītā pirmā izgāja Laika 1957.gada 3.novembrī. Tolaik kosmosa kuģi vēl neprata atgriezties atpakaļ, tāpēc Laika kapsulā vienkārši izcepās. Tādēļ šo apkaunojošo faktu labprātāk noklusē.

Pelēm ārkārtīgi garšo siers

Pelēm garšo viss, kas ir ēdams. Sviests, graudi, šķiņķis, desa - peles ar vienādu apetīti notiesās to visu. Vienkārši agrākos laikos siers biežāk nekā citi produkti glabājās kambaros atvērtā veidā, un peles to izmantoja. Tā arī radās šis mīts. Un vispār, ja pastāvēs izvēle starp sieru un speķi, peles noteikti izvēlēsies pēdējo.

Spalvainas sievietes ir temperamentīgākas

Dienvidu sievietes ir temperamentīgākas par ziemeļniecēm (šis fakts ir daudz reižu apliecināts, pēdējo reizi to izdarīja kompānija Durex, kas 2005.gadā veica globālu seksuālo aptauju). No otras puses, dienvidu sievietes ir spalvainākas. Taču tiem, kas no tā secina, ka spalvainās ir temperamentīgas, ir pavisam slikti ar formālo loģiku. Atliek tikai kaut nedaudz zināt anatomiju. Par spalvainību, tostarp arī sievietēm, atbild vīrišķais hormons testosterons. bet par temperamentu un seksualitāti - estragons. Tā kā viss pārējais varētu būt vienkārši sakritība.

Citronos ir ļoti daudz C vitamīna

Šī mīta loģika ir vienkārša: C vitamīns ir skābs, un citrons ir skābs - tātad vienā ir daudz tā otrā. Patiesībā citronos C vitamīna ir pat mazāk, nekā kāpostos, un desmitiem reižu mazāk, nekā kivi.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!