Gudri cilvēki bieži vien vēlu iet gulēt, dievina nekārtību un vairāk lamājas

Gudri cilvēki bieži vien vēlu iet gulēt, dievina nekārtību un vairāk lamājas

Zinātnieki nosaukuši trīs neparastas pazīmes, kas raksturīgas cilvēkiem ar augstu intelekta līmeni. Vai atceraties, kā bērnībā izjutāt nepatiku, kad jums lika sakārtot istabu, agri lika iet gulēt vai aizrādīja par “slikto” vārdu lietošanu? Ja jā, tad nevajag uztraukties, iespējams, jūsu uzvedībai ir interesants pirmsākums. Pētnieki nākuši pie secinājuma, ka šāda uzvedība var norādīt uz ļoti augstām prāta spējām.

Cilvēki ar augstu intelektu lamājas biežāk

Jums noteikti ir nācies dzirdēt, ka cilvēki, kuri izmanto necenzētu leksiku, ir kaut kādi tur “bomži un degradējušies dzērāji”. Bet ja padomājam, tad viss ir tieši otrādi – mazāk ietilpīgs vārdu krājums ir raksturīgs tiem, kuri apzināti nelieto visus vārdus, kurus zina.
Pētījumu rezultāti ir apliecinājuši, ka jo vairāk lamu vārdu cilvēks var izrunāt minūtes laikā, jo labākus rezultātus viņš uzrāda IQ testā.
Zinātnieki pieļauj, ka necenzēto vārdu lietošana norāda uz daiļrunību, nevis uz mēģinājumu apslēpt nepietiekamu vārdu krājumu.

Gudri cilvēki iet vēlu gulēt

Jums ir vēlme iet vēlu gulēt? Arī tas var norādīt uz augstām prāta spējām. Pētnieki atzīmēja saikni starp vēlmi iet gulēt pēc pusnakts un augstu intelekta līmeni.
Atpazīstamu “pūču” vidū ir Baraks Obama, Čārlzs Darvins, Vinstons Čērčils, Elvis Preslijs. Un ja jūs esat augšā vēl ilgi pēc pusnakts, tad noteikti esat labā kompānijā.

Nekārtība un augsts IQ līmenis iet roku rokā

Un tā, jūs nekautrējaties “sulīgi” izteikties un aktīvi rosieties vēl ilgi pēc pusnakts? Un pie visa tā jums patīk “mākslinieciska nekārtība” uz darba galda? Mums ir labi jaunumi.
Nekārtība uz ģēniju darba galda ir saistīta ar viņu domāšanas īpatnībām. Par to liecina Minesotas universitātes pētījums. Ja jūs neuzskatāt par vajadzīgu veltīt daudz laika ideālas kārtības uzturēšanai, tas nenozīmē, ka esat nevīža. Iespējams, jūsu prātam ir svarīgāki darbi darāmi.
Pēc zinātnieku teiktā, nekārtība uz galda veicina radošo produktivitāti.
Psiholoģe Ketlīna Vogsa uzsver: “Nekārtība visapkārt iedvesmo atteikties no tradīcijām, un tas, savukārt, dod grūdienu jaunām idejām. Un otrādi – ideāla kārtība veicina noteikumu un disciplīnas ievērošanu.”

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!