Diemžēl, brāļi un māsas visai bieži kaujas savā starpā. Tāpēc vecākiem jāiemācās virzīt bērnu emocijas pareizā virzienā, kā arī jāparāda, ka dialogs konfliktu atrisina daudz efektīvāk nekā fiziska agresija.
Jums noteikti ir nācies redzēt agresiju jūsu bērnu uzvedībā. Kašķi starp bērniem sākas ,apmēram, divu gadu vecumā un turpinās līdz pusaudža vecuma beigām.
Pirmkārt, šīs cīņas notiek tāpēc, ka bērniem nākas stāties pretī vienaudžiem vai vecākiem bērniem noteiktās emocionāli uzlādētās situācijās vai vienkārši sekojot izdzīvošanas instinktam.
Otrkārt, bērni bieži sit vājākos un mazākos, cenšoties parādīt, kurš šeit ir galvenais, un likt pakļauties viņu gribai.
KĀ KONTROLĒT BĒRNU KAŠĶUS : GALVENIE IETEIKUMI!
- Mainiet savu attieksmi pret fizisko agresiju.
- Rādiet savu piemēru.
- Radiet mierīgu atmosfēru ģimenē.
- Paskaidrojiet bērnam, ka viņš nav pasaules centrs.
- Pareiza seku izvērtēšana.
- Komunikācija – ir atslēga jebkura konflikta atrisināšanai.
- Vecāki – dzīves ceļvedis bērniem.
Šādā konfliktu situācijā vecāku loma ir īpaši svarīga! Jebkura vecuma bērnu norādījumi par tādiem jautājumiem kā cieņa pret citiem, robežu noteikšana un, galvenais, spēja kontrolēt savas emocijas – ir jāsākas no ģimenes. Maziem bērniem cīņa sākas ar dusmu lēkmēm vai histēriju. Tad lietā tiek likti kodieni, grūstīšanās, raušana aiz matiem, apsaukāšanās un sitieni.
Kad bērni kļust vecāki, tad pie fiziski agresīvām darbībām pievienojas, tā sauktā, iebiedēšana. Īpaši tas attiecas uz skolas bērniem. Pusaudži spēj būt agresīvi pat pret pieaugušajiem. Šajā vecuma posmā viņi parasti tiecas pilnībā noliegt jebkādas robežas.
Audzinot bērnus, vecākiem bieži nākas rīkoties uz „aklo”. Ar katru bērnu, vecāki, iet visu no jauna un katra diena rada jaunus pārsteigumus.
Neskatoties uz to, mēs vēlamies dalīties,ar jums, sešos galvenajos padomos, kā izturēties, ja jūsu bērns bieži iesaistās kautiņos.