Galvenās insulta pazīmes sievietēm: pirmie simptomi, kurus mēs visbiežāk pat neievērojam

Galvenās insulta pazīmes sievietēm: pirmie simptomi, kurus mēs visbiežāk pat neievērojam

Vai tu zināji, ka pazīmes, kas liecina par insulta tuvošanos, vīriešiem un sievietēm var atšķirties? Tādēļ ir ļoti svarīgi iegaumēt simptomus, kuriem noteikti jāpievērš uzmanība.

Sejas asimetrija un daļēja tirpšana, roku nespēks, apgrūtināta runa - tās nav pirmās un ne tuvu ne vienīgās insulta pazīmes sievietēm. Turklāt tās atšķiras no pazīmēm vīriešiem. Iemeslus pēta zinātnieki. Iespējams, ka pie vainas ir sievietes hormonālais fons. Tā vai citādi, bet insults ir trešais biežākais nāves iemesls sievietēm. Tādēļ noteikti iegaumē, kā izpaužas insults. Šīs pazīmes sievietēm var izpausties 40, 50, 60 gadu vecumā, bet arī jaunākām sievietēm ir jābūt uzmanīgām.

1.Ģībonis vai krampji

Sievietēm insults biežāk nekā vīriešiem skar aizmugurējo smadzeņu daļu. Tas nosprosto asins pieplūšanu pakauša daivām, smadzeņu stumbram, smadzenītēm un daļai deniņu daivas. Smadzeņu stumbra virsotne - tā ir vieta, kur atrodas apziņas centrs. Tas izskaidro iespējamo samaņas zudumu. Reizēm to var pavadīt krampji.

2.Apgrūtināta elpošana

Bieži vien sāpes krūtīs un aizdusu uzskata par sirdslēkmes priekšvēstnešiem. taču tas var būt arī insults. Tas notiek, ja rodas asinsrites problēmas smadzeņu stumbra apakšējā daļā, kur atrodas elpošanas centrs. Svarīgi ir maksimāli ātri saņemt medicīnisko palīdzību, lai samazinātu tromba veidošanās risku.

3.Žagas

Šī nav pārāk bieža pazīme, un tomēr žagošanās savienojumā ar sāpēm krūtīs var signalizēt par insultu. Žagas rodas smadzeņu asinsrites problēmu dēļ. Smadzeņu stumbrs atbild par rīšanu un mudina elpošanu. Bet baidīties no parastām žagām un katru reizi skriet pie ārsta tomēr nevajadzētu.

4.Pēkšņas uzvedības izmaiņas

Novirzes psihiskajā stāvoklī ir unikāla insulta pazīme sievietēm. Eksperti uzskata, ka tajā arī varētu būt vainojamas problēmas ar aizmugurējo asinsriti smadzenēs, kas atbild par atmiņu un uzvedības izmaiņām. Taču izmaiņas var izraisīt arī pieres daivas insults.

5.Slikta dūša un vemšana

Smadzenīšu insults var izraisīt galvas reiboņus, sliktu dūšu un vemšanu. Tas var notikt arī pie iekšējas asiņošanas, kad plīst izspiedies asinsvads. Šāds stāvoklis ir ārkārtīgi bīstams.

6.Halucinācijas

Redzes izmaiņas - viena no izplatītām pazīmēm, kas rodas pirms insulta, taču vizuālās halucinācijas biežāk rodas tieši sievietēm. Šajā brīdī tiek bojātas pakauša daivas, kas ir atbildīgas par redzes signālu interpretāciju.

7.Migrēna

Ilgstošas galvassāpēs arī skar galvenokārt sievietes. Ja tās ir pārāk biežas, tas var kļūt par vienu no pirmajiem insulta signāliem. Migrēna sašaurina asinsvadus, un tas var veicināt smadzeņu asinsapgādes pārtraukšanos.

Faktori, kas var veicināt insulta risku sievietēm:

  • Pretapaugļošanās tablešu lietošana
  • Agrīna menopauze
  • Atsevišķi sarežģījumi grūtniecības laikā
  • Spontānie aborti
  • Autoimūnās saslimšanas
  • Stress
  • Neritmiska sirdsdarbība

INSULTA TESTS

Pārbaudīt, vai patiešām tev vai tavam tuviniekam ir insults, var ar dažām ātrām darbībām:

Palūdz cilvēkam pasmaidīt. Pie insulta būs vērojama sejas asimetrija, viens lūpas kaktiņš būs noslīdējis.

Palūdz pacelt uz augšu rokas. Viena roka atpaliks no otras vai arī vispār paliks nekustīga.

Palūdz pateikt kaut ko vienkāršu. Cietušajam var rasties grūtības ar atkārtošanu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!