Bērni
Fizioterapeites Ievas Vasiļjevas ieteikumi bērna pirmajā dzīves gadā
Ikdienā strādājot ar zīdaiņiem ir lietas par kurām es runāju atkal un atkal, informācija apkārt ir tik daudz... , bet tomēr daudzas lietas vecāki dzird pirmo reizi. Tad nu ļoti vēlos atgādināt dažas svarīgas lietas no fizioterapeita skatpunkta, lai vēlāk jau nebūtu jārisina kādas problēmas (piemēram, paaugstināts tonuss, attīstības aizture, plakanās pēdiņas...), protams cēloņi problēmām var būt arī citi, bet no pieredzes saku, ka šie apakšminētie punkti ir ļoti svarīgi bērna attīstībai.
Tad nu 10 mani IETEIKUMI:
- 1. Iekārtojam bērniņam vietiņu uz grīdas (paklājiņš, sega - vislabāk vienkrāsaina) un sākot no zīdaiņa ~2.dzīves mēneša liekam bērniņu attīstīties un spēlēties guļus uz grīdas. Tas ir droši un stingrs, ciets pamats nāk par labu zīdaiņa kustību attīstībai. Un pakāpeniski pēc iespējas mazāk nomoda laiku pavadām gultās un mīkstos divānos.
- 2.Autokrēsliņu izmantot tikai braucot ar auto, nevis vienkārši tāpat zīdaini turēt tajā iekšā mājas apstākļos. Autokrēsls ierobežo zīdaiņa kustības un kavē to attīstību.
- 3. Aprupējot bērnu - ģērbjot, mainot autiņbiksītes mūsu kustībām jābūt lēnām, mierīgām stāstot bērnam, kas tiek darīts.
- 4. Zīdainīti, kurš vēl pats nesēž, ģērbjam guļus, viņu veļot no viena sāniņa un otru.
- 5. Neceļam zīdaini augšā aiz padusēm vai rociņām. Kā celt zīdainīti Jums vislabāk parādīs fizioterapeits.
- 6. Skatāmies, lai apģērbs bērnam neierobežotu kustības, lai tas nebūtu par mazu vai ļoti par lielu.
- 7. Apavus bērniņam ģērbjam tikai tad, kad viņš ir iemācījies staigāt un mēs ejam laukā.
- 8. Cik vien iespējams ļaujam zīdainim dzīvoties ar plikām pēdiņām.
- 9. Bērnu staiguļi, šūpuļkrēsliņi, šūpoles, dažādas kustīgas mantas, kas griežas virs zīdaiņa galviņas nav nepieciešams zīdainim un neveicina bērna attīstību, bet tieši otrādi to var kavēt, tāpēc pirmajā dzīves gadā bez šīm lietām var iztikt. Tā vietā labāk iegādāties dažādus lielos mīkstos klučus, kam bērns varēs rapties pāri, attīstīt un pilnveidot savas kustības un ķermeni.
- 10. Lūdzu nestaidziniet un nesēdiniet zīdaini, kamēr viņš pats to nav iemācījies darīt. Gaidām, kad bērniņš to iemācīsies pats. Esiet pacietīgi un verojoši vecāki. ☺️
Paldies, ka izlasījāt, Jūs esiet paši labākie vecāki saviem bērniņiem.
Ar cieņu pret Jums
Fizioterapeite Ieva Vasiļjeva