Cik gan daudzi “nē” var padarīt jūs laimīgāku

Cik gan daudzi “nē” var padarīt jūs laimīgāku

Daudzi domā, ka pareizais ceļš uz laimi ir teikt “jā” visam pozitīvajam. Iespējams, ka tā arī ir, taču tā ir tikai medaļas viena puse. Pārāk bieži mēs sakām “jā” tam, no kā vajadzētu atteikties. Šādu lietu sarakstu ir sastādījis blogeris Denijs Forests.

Lai jūs justos laimīgi, iemācieties pateikt nē:

1.Pārāk lielai paškritikai

Jūs gandrīz vienmēr esiet labāki, nekā paši par sevi domājat.

2.Darbu atlikšana uz vēlāku laiku

Pārstājiet gudrot un ķerieties pie darba. Marks Aurēlijs ir teicis: “Cilvēkam ir jābaidās nevis no nāves, bet no tā, ka tā arī nebūs sācis dzīvot.”

3.Sevis nomelnošanai

Nekoncentrējieties uz trūkumiem, centieties kļūt labāki. Atcerieties, ka kāds jūs mīl tieši par to, par ko jūs sevi neieredzat.

4.Egoismam

Mācieties dot, jo, kā zināms, egoisti paliek vientulībā.

5.Pilnībai

Netērējiet laiku uz tiekšanos pēc nesasniedzama ideāla. Visbiežāk pietiek ar to, lai izdarītu kaut ko labi. Kā rakstīja Vinstons Čērčils: “Pilnība ir progresa ienaidnieks”.

6.Atrunām

Trīs reizes sev pajautājiet : “Kāpēc?”, un jūs sapratīsiet reālo iemeslu. Amerikāņu zinātnieks, pedagogs un sludinātājs Džordžs Vašingtons Kārvers ir teicis: “99% neveiksminieku ir cilvēki, kas pieraduši meklēt atrunas”.

7.Ieradumam salīdzināt sevi ar citiem

Neskatieties uz konkurentiem, nodarbojieties ar sevi. “Salīdzināšana ir apmierinātības ienaidnieks” - Teodors Rūzvelts.

8.Impulsīviem lēmumiem

Centieties apdomāt katru svarīgo soli.

9.Kaitīgam ēdienam

Liekas, ka veselīgie ēdieni ir bezgaršīgi? Jo vairāk jūs tos lietosiet, jo garšīgāki tie kļūs. Rūpējieties par savu ķermeni - par to “vietu”, kurā jūs dzīvojat.

10.Pusdienu vai vakariņu izlaišanai

Normālai funkcionēšanai smadzenēm ir jāsaņem uzturs. Ēdiet labāk, nevis mazāk. Atcerieties par skumjo likumsakarību: izlaista ēdienreize -> izsalkums -> pārēšanās -> liekais svars.

11.Automašīnas ļaunprātīga izmantošana

Līdz tuvējam veikalam ir 15 minūšu gājiens ar kājām? Tad ar kājām arī ejiet. Kā rakstīja Tomass Džefersons: “Staigāšana ir labākais no iespējamajiem vingrinājumiem. Radiniet sevi pie garām pastaigām”.

12.Modinātāja pārlikšanai

Koncentrējieties uz mērķiem un uzstādiet sev tik saspiestus termiņus, lai doma “vēl piecas minūtītes” nenāktu pat prātā.

13.Ikvakara ballītēm

Ballītes pašas par sevi ir jauka lieta, tikai ne katru vakaru. Neaizmirstiet par mērķiem un paredziet laiku arī pilnvērtīgai atpūtai. Oskars Vailds ir teicis: “Visā ir vajadzīga mērenība. Pat pašā mērenībā”.

14.Visam, kas novērš uzmanību

Nav iespējams paveikt kaut ko globālu, pastāvīgi novēršoties uz sīkumiem. Kad jāveic svarīgs uzdevums, centieties norobežoties no visiem kairinātājiem.

15.Tam, kas traucē personīgajam progresam

Toksisks draugs? Bloķējam. Pārāk daudz seriālu un videospēļu? Bloķējam. Pievērsīsieties tam, kad pienāks laiks atpūsties.

16.To lietu plānošanai, kas vienkārši ir jāizdara

Kā skan leģendārais Nike sauklis: “Vienkārši izdari to!”

17.Tiem, kas tikai ņem

Labāk biežāk sakiet “jā” tiem, kas ir raduši atdot

18.Sociālajiem tīkliem

Izdzēsiet no telefona Facebook un Instagram. Jums tikko radās lieka brīva stunda (un ne tikai šodien, bet vienmēr).

19.Citu nomelnošanai

Sāciet labāk attiekties pret cilvēkiem. Neļaunojieties, neizdomājiet un netenkojiet. Nerīkojieties ar citiem tā, kā jūs negribētu, lai rīkojas ar jums.

20.Tenku uzklausīšanai

Tenkas saindē. Vairieties no tiem, kas izplata baumas un pastāvīgi sūdzas par citiem. Turku sakāmvārds vēsta: “Tas, kurš tenko ar jums, tenkos arī par jums”.

21.Sliktajiem paradumiem

Neļaujiet sev ieslīgt rutīnā, kas traucē produktivitātei. Kā uzskata amerikāņu uzņēmējs Vorens Bafets, “ieradumu važas sākumā ir tika vieglas, ka jūs tās pat nejūtiet, bet vēlāk ir tik smagas, ka nav iespējams tās nomest”.

22.Sliktiem klientiem

Ja klients necienīgi uzvedas, netērējiet ar viņu laiku un enerģiju, koncentrējieties uz tiem, kas ir tā vērti.

23.Labajam

Sakiet “jā” nevis vienkārši labajam, bet patiešām varenajam. “Labais ir varenā ienaidnieks”, - tā uzskata amerikāņu biznesa konsultants Džims Kolinzs, un ir grūti viņam nepiekrist.

24.Piekrāmētai telpai

Sakārtojiet savu darba telpu, ieviesiet kārtību savos failos, attīriet prātu.

25.Spontānām atbildēm uz vēstulēm

Centieties ieplānot atsevišķu laiku darbam ar vēstulēm.

26.Personīgām lietām darba laikā

Darbā strādājiet, pavisam drīz tas nesīs augļus.

27.Darba lietām ārpus darba laika

Ja esiet mājās, nodarbojieties ar ģimenes lietām. Amerikāņu biznesa treneris un orators Džims Rons raksta: “Kad esiet darbā - strādājiet, kad esiet atpūtā - atpūtieties. Nejauciet vienu ar otru”.

28.Televizoram un dīvānam

Kaut uz laiku atvadieties no mājīguma, kas atņem gribasspēku, lai koncentrētos uz svarīgo.

29.Nekā nedarīšanai

Gaidiet, kad uzvārīsies kafija vai ielādēsies fails? Pievērsieties kaut kam noderīgam.

30.Savam smartfonam

Daudzi patiešām produktīvi cilvēki tur savu telefonu, ieslēgtu lidojuma režīmā lielāko dienas daļu. “Tehnoloģijas var būt par mūsu labāko draugu, bet var arī saindēt mums dzīvi. Tās traucē domāt, sapņot un fantazēt,” - ir pārliecināts Stīvens Spīlbergs.

Vai jūs esiet gatavi pateikt “nē” vismaz dažiem punktiem šajā sarakstā? Dariet to tagad. Spēja sacīt “nē” - tā ir prasme, ko var un vajag slīpēt un pilnveidot. Ķerieties pie lietas!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!