Darīju visu vīra dēļ, bet viņš aizgāja

Darīju visu vīra dēļ, bet viņš aizgāja

Precējušies desmit gadus, laulājušies baznīcā. Bērnu nav. Vīram 41. Pirms astoņiem mēnešiem viņš no manis aizgāja. Pa to laiku, kamēr dzīvojām atsevišķi, viņš ne reizi nepiezvanīja, neatrakstīja pirmais. Pateica, ka viņam viss ir apnicis, ka vēlas padzīvot viens pusgadu un pēc tam izlemt, ko darīt. Taču tā arī neko neizlēma. Es rakstīju viņam reizi mēnesī, Viņš teica, ka vēlas atgriezties ģimenē. Pēc laika jau kliedza, ka mēs neesam ģimene. Kliedza uz manu tēvu, ka ir gribējis no viņa dzīvokli. Pastāvīgi meloja un mainīja plānus. Sociālajos tīklos lika “patīk” zem meiteņu fotogrāfijām, zinot, ka mani tas aizskar. Droši vien būtu bijis vieglāk, ja viņš pats būtu iesniedzis laulības šķiršanu. Tad es saprastu, ka tas nav mans. Neskatoties ne uz ko, es nespēju viņu atlaist. Viņa dēļ es dzīvoju. Viņa labā darīju visu. Acīmredzot, tā bija mana kļūda. Ko darīt? Kā atbrīvoties no mīlestības atkarības?

Jekaterina, 33 gadi

Jebkura atkarība paredz, ka patiesās problēmas risināšanas vietā cilvēks meklē objektu enerģijas pielietojumam ārpusē. Jūsu zemapziņa bēg no nedrošības iemesla, sevis nemīlēšanas. Kaut kas ir noticis bērnībā vai jaunībā, kas ir izkropļojis jūsu priekšstatu par sievietes un vīrieša, sievas un vīra attiecībām.

Pagātnes trauma tagad jums liek dzīvot priekš otra, dzīvot viņā, pazemoties. Ko jūs zināt par sevi, savu vērtību, saviem talantiem un iespējām? Kāpēc jūs esat nospriedusi, ka izdabāšana iegribām, pazemīga paklausība, rupjības pieņemšana - tā ir mīlestība? Kāpēc neapvainojāties, kad vīrs apsaukāja tēvu? Kāpēc jūs gaidāt cilvēku, kurš vēlējās būt ar jums kopā dzīvokļa dēļ?

Jūs esat laulāti. Varbūt jūs kā ticīgs cilvēks nolēmāt saglabāt laulību, lai ko tas arī maksātu? Kādēļ jūs dodat vīram tiesības izlemt jūsu likteni, gaidāt viņa iniciatīvu laulības šķiršanas jautājumā? Iespējams, tas, kas ar jums notiek, liks jums aizdomāties pašai par savas dzīves vērtību. Jums vēl ir laiks pārskatīt uzskatus par attiecībām un iespējamā dzīvesbiedra īpašībām.

Jo vairāk cilvēks sevi nemīl, jo vairāk viņš noliec galvu egoistisku tipu priekšā, kas prot mīlēt tikai sevi. Tādu cilvēku paštīksmināšanās hipnotizē un liek noticēt viņu tiesībām pieprasīt, gribēt un dusmoties, ja tiek atteikts.

Jūs esat saprātīga sieviete un redziet vīra trūkumus, aprakstiet savas ciešanas, bet tik un tā meklējat iemeslu sevī. It kā sodiet sevi par to, izpērkat vainu. Iespējams, ka kopā ar psihologu jūs spēsiet tikt skaidrībā ar iemesliem tādai attieksmei pret vīru, ko jūs dēvējat par mīlestības atkarību.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!