Bērnu vakcinācijas kalendārs 2019. gadā

Bērnu vakcinācijas kalendārs 2019. gadā

Infekcijas slimību specifiskā profilakse jeb vakcinācija, tautā saukta par potēšanu, ir droša metode, lai pasargātu pieaugušos un bērnus, jo īpaši zīdaiņus, no saslimšanas ar dzīvībai un veselībai bīstamām infekcijas slimībām. Vakcīnas tiek izstrādātas tā, lai pasargātu no slimības, invaliditātes vai nāves, ko izsauc slimību ierosinātāji – vīrusi, baktērijas, parazīti.

Līdz šim, radot noturīgu imunitāti un ievērojot noteikto vakcinācijas kārtību, ir izdevies visā pasaulē pilnīgi likvidēt īstās bakas, jūtami ierobežot un dažos pasaules rajonos pat pilnībā likvidēt difteriju, poliomielītu, stingumkrampjus un iedzimtās masaliņas.

Tieši infekcijas slimības ir viens no nopietnākajiem draudiem bērna veselībai, jo tās spēj viegli izplatīties – pat ieelpotais gaiss var saturēt slimību izraisošas baktērijas un vīrusus. Bērni līdz 2 gadu vecumam ir sevišķi uzņēmīgi pret infekcijas slimībām, jo viņu imūnsistēma vēl nav pilnīgi attīstījusies. Jaundzimušajam ir daļēja imunitāte pret daudzām infekcijām no mātes iegūto antivielu dēļ. Tās saglabājas bērna organismā pirmajos dzīves mēnešos, tad pamazām izzūd. Tādēļ svarīgi vakcinēties jau pirmo dzīves mēnešu laikā, tiklīdz bērna organisms jau pats spējveidot antivielas.

Avots: spkc.gov.lv

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!