Lūk, ko nedrīkst darīt menstruāciju laikā. 9 bīstamas kļūdas, ko pieļauj gandrīz visas sievietes

Lūk, ko nedrīkst darīt menstruāciju laikā. 9 bīstamas kļūdas, ko pieļauj gandrīz visas sievietes

Nav noslēpums, ka menstruāciju laikā sievietes orgnanisms paliek jūtīgs. Tomēr daudzas sievietes savam ciklam nepievērš īpašu uzmanību un turpina nodarboties ar ikdienas gaitām tā it kā nekas nebūtu noticis. Tomēr ginekologi apgalvo, ka īpašajās dienās ir jāpiesargās.

1. Kļūda Nr. 1 – sportiskās aktivitātes

Dažas sievietes menstruālajam ciklam nepievērš īpašu uzmanību un iet uz sporta zāli, lai neizlaistu ikdienas treniņus. Tomēr ginekologi iesaka menstruāciju pirmajā dienā vispār atteikties no fiziskas slodzes. Fakts ir tāds, ka smaga fiziskā slodze veicina vēl lielāku asinsriti dzimumorgānos. Šajās dienās vajadzētu pieturēties pie mērenākas fiziskās slodzes – pilates un joga būtu apsveicama nodarbe!

2. Kļūda Nr. 2 – gultas režīms

Daudzas sievietes pirmās menstruāciju dienas pavada gultā dēļ sāpēm vēdera lejasdaļā. Tas nav pareizākas lēmums, jo tā ir otra galējība – absolūtā miera stāvoklī asinis stagnē un var kļūt vēl sāpīgākas. Mēnešreižu laikā ir ieteicama mērena fiziskā slodze – izņēmums ir tām sievietēm, kurām kritiskās dienas kļūst par īstu izturības pārbaudi. Tad ieteicams doties pie āsrta!

3. Kļūda Nr. 3 – iešana vannā

Labāks īpašajās dienās ir atteikties no iešanas vannā. Mēnešreižu laikā dzemdes kakls ir daudz pieejamāks un ir ārkātīgi jūtīgs pret baktēriju negatīvo ietekmi. Tāpat karstums paplašina asinsvadus, kas vēl vairāk var veicināt asiņošanu.

4. Kļūda Nr. 4 – aktīva seksuālā dzīve

Daudzas sievietes nonākot ginekologa kabinetā jautā vai menstruāciju laikā intīmā dzīve nevar nodarīt nekādu kaitējumu. Lielākā daļa ārstu sniegs negatīvu atbildi, ja tiek izmantoti izsargāšanās līdzekļi. Tomēr saglabājās risks dažādām iekaisuma saslimšanām, jo dzemdes izdalītās asinis ir pozitīva vide infekciju un mikrobu attīstībai.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!