Bērna barošana pirmajā dzīves gadā

Bērna barošana pirmajā dzīves gadā

Bērna barošanas plāns no pirmās dienas līdz gada vecumam. Kādam jābūt mazuļa pilnvērtīgam uzturam pa mēnešiem? Ko drīkst un ko nedrīkst ēst mazulis līdz gada vecumam?

Mazuļa barošana pirmajā dzīves mēnesī

Urā, urā, urā, lūk arī pienācis laiks, kuru jūs tik ilgi gaidījāt, par kuru sapņojāt deviņus garus mēnešus - tagad ar pilnu pārliecību varat saukt sevi par jauno māmiņu, dzemdētāju, pilnvērtīgu sievu, jo jūs turat savās rokās maziņu un jau tik mīļu un tuvu siltu kamoliņu. Mazulis šajā brīdī vēl ir ļoti bezpalīdzīgs un pilnībā ir atkarīgs no savas māmiņas. Ko gan tagad ar viņu darīt? Nebaidieties, ar to tiek galā praktiski visas sievietes. Pirmkārt, mazulis pareizi jāpieliek pie krūts. Un ticiet, kolīdz mazais pirmoreiz pamēģinās paņemt mutē mammas krūti, viņš to neaizmirsīs un ar lielu prieku to meklēs arī turpmāk, atpazīstot savu māmiņu pēc smaržas. Jo tieši krūts barošana ir pamats jūsu mazuļa stiprai veselībai, un jūsējai arī, starp citu.

Protams, mammas pienam ir jābūt mazuļa pamatēdienam līdz gadam, vai vismaz līdz sešu mēnešu vecumam. Pie tam dažas pirmās dienas pēc dzemdībām jums no krūts izdalīsies pirmpiens, kurā ir bērnam tik nepieciešamie imunoglobulīni un antitoksīni, kas ir ļoti nepieciešami bērna aizsardzībai un stimulē pareizu zarnu trakta darbību.

Pilnvērtīgs piens parādās tikai trešajā, bet dažreiz pat piektajā dienā pēc dzemdībām. Esiet gatava, ka piena var būt daudz un krūtis piebriedīs, iespējams pat nedaudz sāpēs. Kā pareizi un ātri noslaukt neizēsto pienu, lai pilnībā novērstu laktostāzi un iespējamo mastītu, to jums paskaidros bērnu māsa dzemdību namā vai krūts barošanas konsultants. Jāsaka, ka tieši šie cilvēki var palīdzēt praktiski, jo ne visas sievietes var atslaukt pienu pašas un šī procedūra dažreiz mēdz būt diezgan sāpīga.

Piemēram, lai jūsu mazulis kārtīgi paēstu, un jums nebūtu nekādu problēmu ar laktāciju, jums jāiemācās bērnu pareizi pielikt pie krūts.

Atcerieties, ka mazulim pilnībā ar mutīti jāaptver krūts gals un pat daļa areolas. Bez tam, kad mazulis ēd, mammai ir jādzird, kā bērns norij pienu, kas nokļuvis viņa mutē. Bērna barošana pirmajā dzīves mēnesī lielā mērā būs atkarīga no māmiņas prasmes pareizi pielikt bērnu pie krūts.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!