8 lietas, kuras jums nekad nevajadzētu teikt personai, kas cieš no depresijas

8 lietas, kuras jums nekad nevajadzētu teikt personai, kas cieš no depresijas

Depresija ir nopietns stāvoklis, kas patiešām var ietekmēt cilvēka labsajūtu, ja to neārstē. Tā ir dziļa, lieki patērējoša, skumju, izmisuma un bezspēcības sajūta. Dažreiz tā var izraisīt domas par pašnāvību. Dažas depresijas pazīmes ietver bezmiegu vai hipersomniju, koncentrēšanās trūkumu, nogurumu, nemiera sajūtu, ievērojamu svara pieaugumu vai svara zudumu, nespēju izbaudīt ikdienas priekus un pastāvīgi nomāktu garastāvokli, ko papildina domas par pašnāvību.

Tātad, ja kādam no jums tuviem cilvēkiem ir depresija, šeit ir dažas lietas, kuras jums nekad nevajadzētu teikt, jo, kaut arī jūs domājat, ka palīdzat viņiem, jūs viņu situāciju faktiski pasliktināt.

1. “Tas viss ir tavā galvā.”

Šī ir tipiska cilvēku reakcija, kad viņi pirmo reizi dzird vārdu depresija. Tas ir tā, it kā persona varētu kontrolēt savu garīgo stāvokli. Arvien vairāk cilvēku cieš no dažādiem garīgiem traucējumiem, un mums visiem jācenšas būt līdzcietīgākiem un saprotošākiem. Depresija nav vājums, un nomākts cilvēks nepārspīlē lietas. Tas ir nopietns stāvoklis, un pret to jāizturās nopietni.

2. “Visiem ir grūta dzīve, tāpēc savācies!”

Tas ir neiejūtīgs un nežēlīgs paziņojums. Personai, kura var šo pateikt, trūkst līdzjūtības, un šķiet, ka viņi tādā veidā paziņo depresīvai personai, ka viņiem nav ļauts būt skumjiem. Ka viņiem nav atļauts izjust emocijas un tās izteikt.

3. “Vai tu beidzot vari savākties?”

Atkal, tā ir depresīva cilvēka emocionālā stāvokļa pilnīga noraidīšana. Tas viņiem liek justies tā, it kā viņi speciāli ir nomākti, lai viņus žēlotu citi cilvēki. Un neviens no mums nevēlas justies kā slogs.

4. “Pieaudz.”

Depresija var rasties ikvienam, jebkurā vecumā. Šis ir ļoti neapdomāts un rupjš komentārs, kas pilnībā noraida cietēja jūtas. “Pieaudz” nav labs padoms. Dažreiz depresiju izraisa tas, ka pieaugušam cilvēkam ir jātiek galā ar visiem pienākumiem, kas nāk kopā ar vecumu.

5. “Es tiešām domāju, ka tu esi daudz stiprāks par šo.”

Ja tikai šīs frāzes pateikšana varētu padarīt viņus stiprākus un dziedētu viņu depresiju… Tas nav tik vienkārši, un jums nevajadzētu teikt šo frāzi kādam ar depresiju. Tas viņus iebiedē justies labāk, neņemot vērā viņu patieso emocionālo stāvokli.

6. “Varbūt tev vajadzētu mācīties no savām kļūdām.”

Šis nav laiks, kad jums jāsāk rādīt ar pirkstiem un likt viņiem justies vainīgiem par savām kļūdām. Mēs visi pieļaujam kļūdas. Bet cilvēks, kurš cieš no depresijas, jau jūtas tā, it kā uz saviem pleciem nestu visu pasaules svaru. Jums tiešām nav nepieciešams, lai viņi justos vēl sliktāk, nekā viņi jau jūtas.

7. “laimes-saraudinat-savu-maminu" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'Laime'});">Laime ir prāta stāvoklis.”

Un skumjas arī ir prāta stāvoklis. Ikvienam dzīvē ir laimīgi un skumji brīži, un jums nevajadzētu spriest, ka viņi jūtas savādāk.

8. “Dzīve nav godīga. Pierodi pie tā.”

Šis paziņojums ir tāds, it kā jūs kādam dpresīvam cilvēkam teiktu, ka viņi ir savtīgi, domājot tikai par sevi un viņu ciešanām. Nē, depresija nav savtīga. Depresija ir ļoti reāla, un jums vajadzētu saprast tās spēku, tā var paralizētu upuri no laimes un prieka piedzīvošanas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!