6 veidi, kā emocionāli nobrieduši un inteliģenti cilvēki tiek galā ar dusmām

6 veidi, kā emocionāli nobrieduši un inteliģenti cilvēki tiek galā ar dusmām

Dusmas ir ļoti spēcīga emocija. Tam ir spēcīga ietekme uz citiem, un tāpēc, ja jūs regulāri dusmojaties, citi sāks izvairīties no jums kā no nelaimes. No otras puses, ja jūs turiet dusmas sevī, jūs kādā brīdī beidzot eksplodēsiet, un tas novedīs pie darbībām, kuras jūs vēlāk nožēlosiet. Emocionālais intelekts ir spēja izprast un atpazīt emocijas un saprātīgi izmantot tās lēmumu pieņemšanas laikā. Jo augstāks emocionālais intelekts, jo spējīgāks cilvēks ir tikt galā ar savām emocijām un efektīvi rīkoties jebkurā situācijā. Dusmas ir viena no tām emocijām. Piemēram, var būt tāda situācija, ka jūs dusmojaties tikai tāpēc, ka neredzat visu notiekošo, kas slēpjas konkrētajā situācijā. Jūs domājiet, ka tas ir netaisnīgi, bet realitāte var būt atšķirīga. Paturiet to prātā katru reizi, kad jūs esiet iesaistīts tādā situācijā, kas nemaz uz jums neattiecas.

Šeit ir 6 citi veidi, kā emocionāli inteliģenti un nobrieduši cilvēki tiek galā ar dusmām.

1. VIŅI IR ĀRKĀRTĪGI PAŠAPZINĪGI

Ja viņi ir saniknoti, viņi skaita līdz desmit un nogaida. Viņi zina, ka, izlaižot savas dusmas uz citiem cilvēkiem, viņu komunikācija noteikti būs slikta. Viņi arī zina, ka dusmojoties viņu smadzenes ir nolaupītas, un viņi nevar padomāt nopietni. Tāpēc viņi gaida, kamēr viņu dusmas pāries, viņi atgūs savu domāšanu, un pēc tam par to runās.

2. VIŅI SAPROT SAVAS EMOCIJAS

Cilvēki bieži vien kļūdās atšķirt skumjas no dusmām. Dažreiz mēs domājam, ka esam dusmīgi uz kādu, tomēr patiesība ir tāda, ka mēs jūtamies skumji vai viņu atraidīti. Emocionāli inteliģenti cilvēki vairāk pielāgojas viņu emocijām, un viņi var skaidri nošķirt viņas. Kad viņi saprot, kādas emocijas viņi jūt, viņi zina, kā ar tajām tikt galā visefektīvāk.

3. VIŅI SAPROT TO, JA VIŅI IR NEPATIESI KĀDU VAINOJUŠI

Emocionāli nobrieduši cilvēki saprot, ka dusmu brīžos viņi, visticamāk, vaino citus par to, kā viņi jūtas. Viņi zina, ka stresa, nervu, pārmērīga darba, noguruma vai skumju laikā viņi var viegli pārcelt visu vainu uz pirmo personu, kuru redz un tādā veidā atgrūst cilvēkus, kurus viņi mīl. Tāpēc viņi ir piesardzīgāki, lai nevainotu citus par viņu emocionālo stāvokli.

4. VIŅI KĻŪST IEINTERESĒTI

Tā vietā, lai koncentrētos uz sevi, kad ir dusmīgi, neapmierināti vai skumji, emocionāli inteliģenti cilvēki ir ieinteresēti uzzināt, kāpēc otrs cilvēks rīkojas noteiktā veidā. Viņi neizaicina otru cilvēku, bet patiesi jautā viņiem, kāpēc viņi rīkojas tā, kā rīkojas. Turklāt emocionāli nobrieduši cilvēki zina, ka parasti lielākajai daļai cilvēku nav sliktu nodomu un viņi nevēlas sāpināt citus. Viņi cenšas to saprast, jo visi pieļauj kļūdas.

5. VIŅI IR LĪDZJŪTĪGI

Emocionāli inteliģenti cilvēki saprot, ka cieņas izrādīšana pret otra cilvēka viedokli patiešām var mainīt situāciju un uzlabot jebkuru konfliktējošu situāciju. Viņi ir līdzjūtīgi, pilsoniski un empātiski. Viņi klausās, kas otram cilvēkam ir sakāms, tos nepārtraucot un netiesājot. Tādā veidā viņi var komunicēt, neaizvainojot nevienu no pusēm.

6. VIŅI IR PRASMĪGI SARUNU VEDĒJI

Viņi neuzsāk katru sarunu ar vārdu “es”. Tā vietā viņi vienmēr jautā otrajai personai, kāda ir viņu perspektīva, un patiesi izrāda interesi par viņu teikto. Viņi vairāk nekā vēlas izveidot kompromisu, un pats galvenais, ka viņi nav orientēti uz sevi, un viņi neuzskata, ka viņiem vienmēr ir taisnība.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!