5 veidi kā pārvarēt jebkuru atkarību

5 veidi kā pārvarēt jebkuru atkarību

Atkarība ir spēcīga un valdoša realitāte, kas var izpausties dažādos veidos. Sākot no alkohola un narkotikām, līdz ēdienam, azartspēlēm, sociālajiem tīkliem, televīzijai, vai seksam. Kad cilvēks uzsāk atkarību izraisošas darbības vai vielas pirmo reizi, viņa smadzenes tiek apgādātas ar milzīgu daudzumu spēcīga dopamīna. Tas izveido neaizmirstamas sajūtas un atmiņas par apmierinājuma sajūtu, iespējams, novedot pie ļaušanās atkarībai.

Cilvēkiem ar jebkura veida atkarību - vai tā ir saistīta ar uzvedību vai kādas vielas lietošanu- ir pieejamas dažas stratēģijas, kā atgūt savu dzīvi.

Tici sev!

Ticība sev un savam rīcības plānam ir ļoti nozīmīga, lai pārvarētu atkarību. Jums ir jāvienojas pašam ar sevi, ka nekad nepadosieties, lai cik grūti arī nekļūtu. Tā vietā, lai padotos, pirms vēl esat sācis, atcerieties, ka jūsu veiksme vai neveiksme ir tikai un vienīgi jūsu paša rokās. Ticat tam, ka sperot nelielus soļus vienu aiz otra, jūs spēsiet izveidot sev labāku dzīvi un atstāt savas dzīves atkarības pagātnē. Ticat sev un zināt to, ka ir cerība- viss kas jums jādara, ir jāsper pirmais solis pretim gaišākai nākotnei!

Turieties pa gabalu no tiem cilvēkiem, kuri veicina jūsu atkarību!

Distancējieties no cilvēkiem, kuri atbalsta jūsu atkarību vai negatīvi attiecas pret jūsu mēģinājumu atbrīvoties no tās. Šis padoms sevišķi noderēs tiem, kuri cīnās ar atkarību no kādas vielas, bet attiecas uz visiem, kam kāda atkarība. Vai tas ir jūsu draugu loks, ar ko kopā atpūšaties vai cilvēki, kurus cienāt un uzskatāt par autoritātēm- ir svarīgi atrasties starp cilvēkiem, kuri ietekmēs jūs pozitīvi un atbalstīs jūs ceļā uz veselīgākiem ieradumiem. Ja turpināsiet uzturēties starp cilvēkiem, kuri jūs nepārtraukti iedrošina turpināt savus atkarības ieradumus, jūs, visticamāk, turpināsiet ierastās nodarbes un "atkritīsiet" atpakaļ. Izvēlieties draugus, kuri jūs uzmundrinās un iedrošinās turēties uz "pareizā" ceļa, nevis mudinās padoties.

Meklējiet citus veidus kā gūt baudu

Dzīvē ir iespējams atrast laimes izjūtu nepaļaujoties tikai un neveselīgiem ieradumiem. Par spīti tam, ka masu mediji, vienaudžu spiediens un sociālās normas var jūs iedrošināt lietot narkotikas, alkoholu, paļauties uz materiālajām vērtībām, toksiskām attiecībām vai tehnoloģijām, lai gūtu apmierinātības izjūtu, šie noteikti nebūs ilgtermiņa risinājumi. Mūsu smadzenes ar laiku pierod pie šiem stimulantiem un dopamīns, ko tie izdala, samazina savu darbības efektu. Tas nozīmē, mums tas būs nepieciešams arvien vairāk, lai sasniegtu labsajūtu. Tas var novest pie bīstama atkarību riska. Pats galvenais ir saprast kāpēc jūs meklējat ātrus veidus labsajūtai, tā vietā, lai atrastu laimi sevī. Atrodiet nodarbes, kas sagādās jums prieku un labsajūtu. Vingrojiet un centieties ēst veselīgus ēdienus. Iekļaujiet augļus un dārzeņus savā ēdienkartē. Aktivitātes un kustība ar palīdzēt ar enerģijas un kontroles pār savu dzīvi atgūšanu un vairs nejutīsieties kā slazdā.

Atklājiet savu radošo pusi

Zīmēšana, muzicēšana, rakstīšana vai dejošana var jums palīdzēt atklāt par sevi daudz jauna caur mākslinieciskiem veidiem. Tā var būt garīgā pieredze, veids, kā sajusties kontaktā ar pasauli un tās skaistumu - vai arī vienkārši kaut kas, kas liks jums justies dzīvam un kontrolēt sevi. Ļaušanās kādam no mākslas veidiem var būt ārkārtīgi nomierinoša daudzējādi - tā ir kā aizbēgšana no ikdienas kaut uz īsu brīdi. Labākais šajā ir tas, ka nevienai no radošajām nodarbēm nav blakus efektu.

Praktizējiet meditēšanu!

Meditēšana ir efektīvs veids, kā atbrīvoties no atkarībām. Meditācija var palīdzēt ieskatīties savās domās un jūtās, nomierinot ķermeni un prātu. Meditācijas laikā jūs apjautīsiet kā strādā jūsu prāts un tas spēs darīt brīnumus palīdzot atpazīt iemeslus, kas liek jums ļauties atkarībai. Ar šīm zināšanām kļūs pavisam vienkārši aizvietot nelāgos ieradumus ar ko nekaitīgu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!