5 tieši jautājumi sev, kurus nedrīkst atlikt, ja vēlaties būt laimīga
Ja kāds jums jautātu, vai vēlaties būt laimīga, jūs droši vien padomātu, ka šis cilvēks ir jucis. Kurš gan negrib būt laimīgs? Bet, ja kāds šo pašu jautājumu uzdotu nedaudz savādāk?
Vai jūs esat gatava darīt visu, lai būtu laimīga?
Parasti šis jautājums cilvēkiem liek aizdomāties un nopietni padomāt, cik stipri viņi vēlas būt laimīgi. Laime prasa dažas drosmīgas izmaiņas. Man bieži jautā, kā man ir izdevies izveidot laimīgu un pārpilnu dzīvi, neraugoties uz mana dēla nāvi, finansiālu sabrukumu pēc šķiršanās, maniem pienākumiem, kopjot bērnu-invalīdu, un manu jauno vīru ar progresējošu sklerozi. Viņi redz grūtības, kuras esmu pārdzīvojusi, grūto izvēli, kas man bija jāizdara, lai būtu laimīga, un vēlas noskaidrot, kā viņi varētu izdarīt to pašu. Teikšu jums, ka tas nebija viegli, tas bija ilgs ceļš, taču es beidzot pārvarēju tumsu un atkal kļuvu par priecīgu cilvēku. Tieši tādēļ es sāku palīdzēt citām sievietēm, kuras cīnās par to, lai atrastu savu laimi un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi.
Jā, mēs varam būt laimīgas jau šodien. Taču tas no jums prasīs godīgu skatu pašām uz sevi un atbildi uz šiem pieciem jautājumiem:
1.Vai jūs esat gatava atzīt savas bailes?
Vai jūs spējat atšķetināt to, no kā jūs patiešām baidāties, un atzīt to ne tikai sev, bet arī labākajam draugam, kolēģim vai ģimenes loceklim? Tikai tad, kad mēs sāksim godīgi attiekties pret sevi, mēs spēsim radīt īstas pārmaiņas.
2.Vai jūs esat gatava veikt svarīgas izmaiņas?
Jā, pārmaiņas biedē. Vai tās būtu izmaiņas sociālajā statusā, ģimenes stāvoklī vai karjerā, būs nepieciešams mainīt lietu stāvokli, ja jūs neesat laimīga un apmierināta. Tas var novest pie draugu pazaudēšanas, nepieciešamības pārcelties uz mazāku dzīvojamo platību, vai pat izbeigt attiecības ar vīru, kuram ir atkarības problēmas. Saprotiet to, ka jūs nekad neiegūsiet citus rezultātus, ja turpināsiet darīt to pašu.
3.Vai esat gatava nostādīt sevi par prioritāti?
Domāt par sevi nav egoisms, tā ir pašsaglabāšanās. Sievietes ir audzinātājas, un mēs atdodam visu savu uzmanību katram, upurējot savus sapņus, lai radītu ģimeni un atbalstītu savu partneri. Nolikt sevi par prioritāti - tas ir vairāk, nekā vienkārši aiziet pusdienās ar draugu vai sākt nodarboties ar sportu. Tas liek no jauna ķerties pie saviem atliktajiem sapņiem un nodzīvot dzīvi pēc saviem noteikumiem, pat ja tas nozīmētu pilnībā apgriezt otrādi jūsu dzīvi.
4.Vai jūs esat gatava investēt sevī?
Fiziski, emocionāli un materiāli. Bieži vien mēs aizmirstam rūpēties par savu veselību, jo esam pārāk aizņemtas ar rūpēm par bērniem. Mēs pieskaņojam savus darba grafikus saviem mātes pienākumiem. Rezultātā mēs visu laiku esam stresā, jo turpinām sūtīt mūsu bērnus uz vasaras nometnēm un skolām, kuras nevaram atļauties, tāpēc, ka negribam teikt “nē”. Mēs ļaujam saviem vīriem mūs ignorēt un slikti pret mums izturēties, jo esam aizmirsušas, ka esam pelnījušas kaut ko vairāk. Jūsu labklājībai ir izšķirošā nozīme: ir nepieciešama jūsu vajadzību inventarizācija. Un jums tas ir jāsaņem.
5.Vai jūs lūgsiet palīdzību?
Mēs nevēlamies citus apgrūtināt ar savām problēmām. Mums ir kauns atzīties, ka mēs cīnāmies. Šāda izolācija var novest pie depresijas. Jā, jūs varat dzīvot tā, kā vēlaties, un galvenais, ka jūs to esat pelnījusi. Visas domā, ka viņas ir vienīgās, kas cīnās ar problēmu, bet tiklīdz jūs pastiepsiet roku un atzīsiet, ko jūtat, jūs ieraudzīsiet, ka daudzas citas sievietes izjūt tieši to pašu.