4 svarīgi iemesli, kāpēc jums nekad nevajadzētu pērt savus bērnus

4 svarīgi iemesli, kāpēc jums nekad nevajadzētu pērt savus bērnus

Vecāku pienākums ir darīt visu, kas ir viņu spēkos, lai izaudzinātu savus bērnus pēc iespējas labāk. Un, lai gan nekad nevar apgalvot, ka vecāki nemāk audzināt savus bērnus, vienmēr ir pieejams pielāgoties un mainīties, lai mainītu jebkuru ieradumu vai pieeju.

Runājot par pēršanu, disciplinārsodu, kas tiek izmantots visu mūžu, arvien vairāk pierādījumu norāda uz faktu, ka pēršana, iespējams, nav viena no labākajām pieejamajām vecāku prakses metodēm.

Lai gan vairums, kas šo lasa, noteikti sacīs, ka pēriens nav viņu dzīvi “sabojājis” (un es pati varu tam piekrist), zinātniskā sabiedrība nepiekritīs, ka dažiem bērniem rezultāts vienmēr nebūs šāds.

Faktiski šī miesas soda forma ir izraisījusi diskusijas un izraisījusi dažādas reakcijas, it īpaši, ja ņem vērā vairāk nekā simts pētījumu izteiktos brīdinājumus.

Kāpēc šī prakse tiek nosodīta? Šeit ir daži iemesli.

TĀ VIENKĀRŠI NAV EFEKTĪVA

Alans Kazdins, Ph.D. Jēlas universitātes psiholoģijas un bērnu psihiatrijas profesors Sterlings skaidro, ka vēl neattīstītajām bērna smadzenēm nav soda / apbalvojuma mehānismu, ar kuriem nobriedušās smadzenes darbojas. Paturot to prātā, ideja, ka pēršana viņus atturēs no noteiktas uzvedības, ir nepilnīga. Lai arī fiziskai sodīšanai ir īstermiņa efekts, jo ir normāli, ka bērni baidās tikt nopērti, ka rezultāts ilgtermiņā nepaliek.

“Jūs nevarat sodīt par uzvedību, kuru jūs paši nevēlaties,” tāpēc “balstoties uz pētījumu, miesas sods nav nepieciešams,” skaidro Kazdins. “Mēs neatsakāmies no efektīvas tehnikas. Mēs sakām, ka (pēriens) ir briesmīga lieta, kas nedarbojas. ”

NEGATĪVS REZULTĀTS

Lai gan vairums ir pārliecināti, ka pēršana ilgtermiņā nedod negatīvus psiholoģiskus rezultātus, psihologi pateiks citādi: Pētījumā, kurā apskatīti piecu gadu desmitu pētījumi, kuros iesaistīti vairāk nekā 160 000 bērnu, ir norādīts, ka pēriena psiholoģiskā ietekme ir tāda pati kā fiziska vardarbība.

Izpētot vairāk nekā 100 pētījumus, pētījumu grupa atzīmē, ka no 17 fiziskās vardarbības psiholoģiskajiem iznākumiem pēriens tika novērots 13 gadījumos.

“Mēs atklājām, ka pēriens bija saistīts ar neparedzētiem nevēlamiem iznākumiem un nebija saistīts ar ilgtermiņa disciplīnas ievērošanu, kam vajadzētu būt paredzētajam rezultātam, disciplinējot bērnus,” saka Elizabete Geršofa, cilvēku attīstības un ģimenes zinātņu asociētā profesore no Teksasas Universitātes Ostinā. Tas nozīmē, ka ne tikai pēršana neietekmē paklausību, bet arī veicina “palielinātu antisociālu izturēšanos, agresiju, garīgās veselības problēmas un izziņas grūtības”.

VARDARBĪBAS CIKLA TURPINĀŠANA

Pētījums, kas publicēts žurnālā Bērnu vardarbība, norāda uz faktu, ka pēršana var izraisīt “vardarbības cikla paaudzi mājās”, kur tiek praktizēti fiziski sodi. Citiem vārdiem sakot, vecāki, kuri per savus bērnus, var neapzināti radīt fiziskas vardarbības ciklu.

Pēc vairāk nekā 100 ģimeņu aptaujāšanas, kurās ir bērni no 3 līdz 7 gadu vecumam, pētnieki secināja, ka bērni, kuri tiek pakļauti fiziskiem sodiem, biežāk izrāda fizisku vardarbību kā līdzekli konfliktu risināšanai ar vienaudžiem.

STARPTAUTISKI AIZLIEGTS

Balstoties uz pētījumu rezultātiem un ņemot vērā neatņemamās cilvēktiesības, kas garantētas visiem pilsoņiem, 53 Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dalībvalstis jau ir aizliegušas daudzus miesas vardarbības veidus pret bērniem, un 56 dalībvalstis ir pilnībā aizliegušas šo rīcību.

ANO Bērnu tiesību konvencija fizisko sodu (tas ir, pēršana, sišana, u.c.) definē kā cilvēktiesību pārkāpumu. Kā teikts Globālajā iniciatīvā izbeigt visus miesas sodus pret bērniem, “Bērnu miesas sodīšana ir viņu tiesību pārkāpums pret cieņu un fizisko integritāti. Tā pārkāpj viņu tiesības uz vienlīdzīgu aizsardzību saskaņā ar likumu. ”

Tātad, kaut arī pierādījumi un personīgais viedoklis paudīs, ka pēršana ir nepieciešama un nekaitīga, cilvēkiem vajadzētu uzskatīt, ka uz pētījumiem balstīti pierādījumi apgalvo pretējo.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!