Noderīgi
18 saimniecības ziepju izmantošanas veidi. Liekat aiz auss!
Jums mājās ir saimniecības ziepes? Ja nav, noteikti iegādājieties, lai glabājās katram gadījumam! Parastās saimniecības ziepes veiksmīgi tiek pielietotas daudzu iekaisuma procesu ārstēšanai.
- Ja ar saimniecības ziepēm apsmērē nelielas brūces, skrāpējumus, iegriezumus, tad var ievērojami samazināt infekcijas risku un paātrināt dzīšanas procesu.
- Lai izvairītos no zilumu parādīšanās pēc sasituma, var uzlikt ledu, bet var uz sasistās vietas uzsmērēt saimniecības ziepes – nebūs ne ziluma, ne piepampuma.
- Saimniecības ziepes – lielisks pretvīrusu līdzeklis. Ja jūtat, ka tuvojas iesnas, pagatavojiet ziepju šķīdumu, iemērciet tajā vates tamponu un apstrādājiet ar to deguna dobumus. Pirmajā brīdī mazliet kņudinās, bet deguns nekad nebūs aizlikts un pēc 2 – 3 šādām apstrādes reizēm jūs uz ilgu laiku aizmirsīsiet par saaukstēšanos.
- Ķirurgi jau sen zina par saimniecības ziepju spēju aizstāt ķirurģiskos cimdus (ja ar tām saziepēt rokas un atstāt izžūt) – runā, ka pat iegriežot operācijas laikā inficēšanās risks ir minimāls.
- Uz plēstas brūces jāuzliek maisījums, kas vienādās daļās sastāv no ziepēm, sīpola un cukura (sīpols un ziepes jāsarīvē uz rupjās rīves). To labāk darīt uz nakti, nofiksējot kompresi. No rīta brūce būs tīra.
- Kāju sēnītes likvidēšanai tās jānomazgā ar saimniecības ziepēm, jāļauj izžūt un jāsasmērē ar jodu. Kājas jāmazgā nedēļu ik rītu un vakaru.
- Lai izvairītos no kairinājuma skūšanās vai epilācijas laikā, nav jāpērk dārgi krēmi un želejas. Pietiek vienreiz pēc procedūras saziepēt ādu ar saimniecības ziepēm.
- Saimniecības ziepes labi kalpo kā dezinfekcijas līdzeklis personīgās higiēnas priekšmetiem (ķemmēm, sūkļiem, zobu birstēm). Vakarā tie jāsaziepē un no rīta rūpīgi jāizskalo. Speciālisti šādu procedūru iesaka veikt reizi trijos mēnešos.
- Ir vērtīgi mazgāt matus ar saimniecības ziepēm dažas reizes mēnesī. Pēc mazgāšanas izskalot tos ar etiķa vai citronu sulas šķīdumu. Mati kļūs biezi, stipri, izzudīs blaugznas. Mati vairs nelūzīs un neizkritīs.
- Atbrīvojieties no apsārtumiem un pumpām. Sarīvējiet saimniecības ziepes, sajauciet ar rupjo sāli (attiecībā 1:1), saputojiet un uzklājiet uz tīras ādas. Paturiet pusstundu, tad noskalojiet sākumā ar karstu, pēc tam ar aukstu ūdeni.
- Efekts redzams gandrīz uzreiz, bet lai nostiprinātu rezultātu, atkārtojiet šo procedūru 2 – 3 reizes dienā divu nedēļu garumā.
- No rupjās pēdu ādas var atbrīvoties ar kāju vanniņu palīdzību. Uz 2 litriem ūdens liekat 1 tējkaroti sodas un 1 ēdamkaroti rīvētu saimniecības ziepju. Mērcējiet kājas šādā vanniņā vairākas dienas pēc kārtas.
- Ar saimniecības ziepēm iesaka mazgāties vismaz divas reizes nedēļā – āda izskatīsies svaiga un jauna. Pēc mazgāšanās āda jāsasmērē ar bērnu krēmu. Kā apgalvo cilvēki, kas regulāri veic šādas procedūras, efekts esot daudz labāks nekā pēc dārgas profesionālās kosmētikas lietošanas.
- Ja ir kādas problēmas ar mutes dobumu, ar saimniecības ziepju šķīdumu apstrādājiet zobu birsti un atstājiet uz nakti. No rīta jūsu zobu birste būs pilnībā tīra un dezinficēta.
- Kad biju armijā, ārstēju kāju sēni ar saimniecības ziepēm. Vienu nedēļu no rīta un vakarā mazgāju kājas aukstā ūdeni, izmantojot ziepes un sēne pazuda kā nebijusi!
- Saimniecības ziepes ir lielisks līdzeklis, lai mazinātu uztūkumu. Izšķīdiniet ziepes ūdenī un ar iegūto šķīdumu ierīvējiet sasituma vietu. Šī procedūra jāveic vairākas reizes dienā.
- Saimniecības ziepes savienojumā ar lietus ūdeni atbrīvos jūs no matu izkrišanas. Šajā gadījumā noteikti jāizmanto tumšās saimniecības ziepes. Citas nederēs. Mati jāmazgā divas reizes nedēļā.
- Pagatavojiet pīlingu mājas apstākļos – uz mitras sejas ādas uzklājiet putas no saimniecības ziepēm, tad ar vates, kas samērcēta kalcija hlorīdā, palīdzību notīriet seju pa masāžas līnijām.
- Ja apdeguma vietu sasmērēsiet ar saimniecības ziepēm un ļausiet tām izžūt, tad nebūs čūlu un apsārtuma!