10 lietas, kuras dara bērnus laimīgus!

10 lietas, kuras dara bērnus laimīgus!

Bērnība ir pats apbrīnojamākais mūsu dzīves posms. Tas ir atvērtības, spēļu un brīnumu laiks, kuru bērns izbauda ik sekundi. Tomēr vecākiem šis laiks var būt satraucošs, jo bērni slimo, netiek galā ar emocijām.

Labākais, kas ar mums var notikt, tā ir laimīga bērnība

Protams, mūsu dzīves ir neparedzamas, bet tie, kuri patiesi mīl savus bērnus, rūpējas par bērna laimi un labsajūtu vairāk kā neviens. Piedāvājam Jums 10 rekomnedācijas, kuras palīdzēs bērnību savai atvasei padarīt vēl laimīgāku. Lūk:

Veltiet bērniem vairāk laika un uzmanības

Jā, agrāk vai vēlāk bērna dzīvē parādīsies mācības, mājas darbi un citi pienākumi, tomēr, kamēr šis laiks nav pienācis, lai bērni spēlējas no visas sirds. Nav vajadzības viņus apklusināt, jo pieaugušo dzīve soli pa solim atnāks. "Svarīgākās dzīves mācības bērni gūst no citiem bērniem, nevis pieaugušajiem.. No pieaugušiem viņi daudz ko nevar iemācīties, vai arī dara to ar mazāku ticību," saka bērnu psihologs Pīters Grejs (Peter Gray).

Nestrīdieties un nerīkojiet scēnas bērnu klātbūtnē

Agrā bērnībā bērna smadzenes neparastā ātrumā uzsūc informāciju. Kad viņi redz pieaugušo problēmas un dzird vārdu apmaiņu augstos toņos, tas var atstāt negatīvu iespaidu uz bērna psihi. Tas var radīt bezpalīdzības sajūtu. Bērniem nav jādzird kā pieaugušie strīdas.

Nesalīdziniet bērnus ar citiem

Viens no mūsu pašu vēlme pēc veiksmes tiek projicēta uz bērniem. Mūsu sapņi tiek iepotēti bērnos, bet tas ir gaužām nepareizi. Ja šie sapņi un gaidas nepiepildās agrāk vai vēlāk mēs bērus sākam salīdzināt ar citiem, tomēr tas nav pareizi, jo rezultāts var iznākt gluži pretējs. Ja jūs salīdziniet bērnu ar citiem, tas negatīvi ietekmē viņa pašvērtējumu un ticību sev.

Stāstiet viņiem par negatīvo emociju jēgu

Sāksim ar to, ka bērni uzvedas bērnišķīgi un no viņiem nevajag gaidīt pieauguša cilvēka reakcijas. Gandrīz visiem bērniem ir spontāni negatīvo emociju izvirdumi - dusmas, skumjas, naids utt. Šīs sliktās emocijas savukārt pieaugušajam sniedz lieliskas iespējas. Tāpēc, ka negatīvais dod iespēju atšķirt labā no ļaunā un audzināt raksturu. Tās nav nekas slikts. Jūsu kā vecāku pienākums ir palīdzēt mazajam cilvēkam ar šīm emocijām tikt galā.

Pamaniet bērnu centību un sasniegumus

Agrāk vai vēlāk bērns sasniedz vecumu, kad apzinās, ka, lai kaut ko sasniegtu, ir jāstrādā. Tāpēc ir ļoti svarīgi pamanīt, kad bērns kaut ko cenšas sasniegt jau agrā bērnībā. "Mēs iesakām vecākiem uzmanīgi sekot līdzi procesiem, kuros iesaistās bērns, un PAMANĪT, ko tieši viņš dara. Tas palīdzēs Jums izsekot bērna sasniegumus un centienus, neaizbildinieties ar vispārinātām frāzēm, kā, piemēram "Tu esi tik gudrs un tev viss tik labi izdodas!"

Cieniet ģimenes tradīcijas

Kad ģimenē ir kopīgas darbības vai rituāli, tas ir kā rādītājs stabilai un veselīgai ģimenei. Un stabilitāte ir viens no svarīgākajiem pieaugšanas aspektiem.

Ar ģimeni kopā pavadītais laiks bērnam ļauj justies:
  • svarīgam un mīlētam;
  • mācīties no pieaugušo pozitīvās rīcības;
  • vecākiem šajā laikā ir iespēja vērot bērnu un ieraudzīt viņa stiprās un vājās puses;
  • bērns var izteikt savas domas un sajūtas, bet vecākiem tā ir iespēja ieraudzīt bērna stiprās un vājās puses.

Ļaujiet viņiem riskēt

Neviens nestrīdas par to, ka bērniem nepieciešama īpaša pieskatīšana, bet tas nenozīmē, ka vecākiem jāseko līdzi katram bērna elpas vilcienam. Hiperaprūpe uz bērnu atstāj negatīvu iespaidu.

Radiet bērnam personīgās atbildības sajūtu

Ir ļoti svarīgi bērniem ļaut pildīt konkrētus uzdevumus, kas atrodas viņu atbildības sfērā, piemēram, mājas uzkopšana vai miskastes iznešana. Nav vajadzības kontrolēt katru soli, bet drīzāk pārbaudīt rezultātu. Kāpēc? Bērnu psihologi uzskata, ka, ja vecāki seko līdzi katram bērna solim, viņš var būt nepastāvīgs un bērnam var rasties pārliecība, ka viņš neko nevar paveikt pats.

Veidojiet laimīgas atmiņas

Pēc Hārvardas Universitātes profesoru veiktajiem eksperimentiem atklājās, ka tie cilvēki, kuriem ir laimīgas atmiņas par bērnību ir daudz laimīgāki un pašpietiekamāki pieaugušo dzīvē.

Esiet laimīgi paši!

Bērni nevar būt laimīgi, ja apkārt esošie pieaugušie nerūpējas paši par sevi un savām attiecībām!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!