Kā laikus pamanīt veselības problēmu sākšanos: 6 pašdiagnostikas testi

Kā laikus pamanīt veselības problēmu  sākšanos: 6 pašdiagnostikas testi

Ja organismā kaut kas nav kārtībā, tas agri vai vēlu sāk izpausties ārēji. Piemēram, nagu stāvoklis, vidukļa apkārtmērs vai āda uz papēžiem var daudz ko pastāstīt par iespējamām organisma disfunkcijām. Lūk, kā var veikt pašdiagnostiku mājas apstākļos.

Piedāvājam vairākus ātrus un precīzus testus, kas norādīs uz organisma disfunkcijām. Lai veiksmīgi un ātri veiktu pašdiagnostiku, jums tikai precīzi jāseko sniegtajiem norādījumiem.

Galvas smadzeņu veselības diagnostika:

Jāizpilda sekojošs vingrinājums:

  • nostājamies uz vienas kājas,
  • novietojam uz tās ceļgala otras kājas papēdi, aizveram acis. Šajā brīdī sākam skaitīt sekundes,
  • norma ir tad, ja šādā pozā varam noturēt līdzsvaru vismaz 20 sekundes.

Japāņu speciālisti ir pierādījuši, ka tad, ja cilvēks nespēj šādā pozā noturēties 20 sekundes, tas liecina par vieglām smadzeņu asinsrites patoloģijām un iespējamiem mazo asinsvadu izplūdumiem. Šo testu var pielietot pie sākotnējas smadzeņu patoloģijas diagnostikas un kognitīvās funkcijas pavājināšanās.

Organisma skābekļa apgādes diagnostika

Atliek uz 2-3 sekundēm piespiest naga plāksnīti, lai tā nedaudz nobālētu, un pēc tam atlaist. Ja pēc 2-3 sekundēm nags atgūst savu rozā nokrāsu, tas nozīmē, ka asinsapgāde perifērajos audos ir pietiekama. Bet, ja nags palicis bāls/zilgans, tas liecina par hipoksiju, t.i., stāvokli, kad asinīs pastāv skābekļa deficīts.

Insulta iespējamības testēšana

Insulta riska diagnostikai var izpildīt šādu vingrinājumu:

Maksimāli pagriežam galvu uz vienu un uz otru pusi. Ideālā variantā jūsu kaklam būtu jāpagriežas par 90 grādiem pa labi un pa kreisi bez jebkāda diskomforta un sāpju izpausmēm. Ja jūs tomēr izjūtiet sāpes, tas liecina par insulta risku. Nepatīkamās sajūtas var izraisīt mugurkaula artēriju kompresija, kas draud ar galvas smadzeņu asinscirkulācijas traucējumiem. Bet tas, savukārt, var izraisīt išēmisko insultu.

Citi testi veselības stāvokļa noteikšanai

Nomērām vidukļa apkārtmēru. Tam būtu jābūt ne vairāk par 80 cm sievietēm un ne vairāk par 90 cm vīriešiem. Ja apkārtmērs ir lielāks par norādīto, tas var liecināt par insulīna rezistences iespējamību vai metabolisma traucējumiem. Norma ir, ja jūs sakniebsiet tauku kroku uz vēdera, un tā nebūs biezāka par 3 cm (sievietēm). Vīriešiem šādai krokai vispār nevajadzētu būt, jo tā varētu liecināt par pazeminātu testosterona līmeni.

Aplūkojam nagus. Ja tie ir biezi, ieliekti, tiem ir karotes forma un rievas, tie ir viegli lūztoši, tas liecina par anēmiju (mazasinību), Uz nagiem ir jābūt redzamām lunulām (naga saknes daļa). Ja to nav, arī tas liecina par mazasinību un par B12 vitamīna trūkumu. Uz cinka deficītu norāda baltas svītras uz nagiem.

Aplūkojam papēžus. Ādai uz papēžiem nav jābūt saplaisājušai, raupjai un pārlieku sausai. Pretējā gadījumā tas liecina par mazasinību, hipotireozi, insulīna rezistenci.

Ja uz ādas ir lipomas vai tā ir pārmērīgi sausa, tas liecina par žultspūšļa patoloģijām, un, kā sekas tam, vairāku taukos šķīstošo vitamīnu trūkumu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!