10 iemesli, kāpēc jūs jūtaties emocionāli iztukšots un ko jūs varat darīt, lai sev palīdzētu

10 iemesli, kāpēc jūs jūtaties emocionāli iztukšots un ko jūs varat darīt, lai sev palīdzētu

Vai esat kādreiz juties izsmelts, neveicot fizisku darbu? Cilvēki var emocionāli un fiziski nogurt, tikai mācoties vai mēģinot atrisināt problēmu, kas viņus satrauc. Tas ir tāpēc, ka garīgās domāšanas procesi ir tikpat prasīgi kā fiziskie. Tie izvelk no mums enerģiju un var atstāt mūs iztukšotus.

Tas pats ir ar mūsu emocijām. Kad jūsu prātu pārņem pārāk daudz sajūtu un pārāk daudz informācijas un emocijas kļūst smagākas - grūtāk tiek uzturēts jūsu ķermeņa balanss, kā rezultātā jūs jūtaties emocionāli un garīgi izsmelts. Tātad, kas ir tas, kas liek jums justies emocionāli iztukšotam? Šeit ir visizplatītākie iemesli, kāpēc jūs tā jūtaties.

1. Sevi iesaistīt sliktās attiecībās

Fakts ir tāds, ka cilvēki, ar kuriem mēs pavadām kopā laiku, ietekmē mūsu domas un emocijas. Turklāt neizbēgami radīsies konflikti, kā rezultātā tas viss ietekmēs mūsu emocijas. Vēl jo vairāk, ja esat iesaistīts toksiskās attiecībās. Jūsu garīgajai veselībai nav nekā kaitīgāka un neveselīgāka par attiecībām, kas jums ir sliktas un toksiskas. Tas ietver visu veidu toksiskās attiecības - romantiskās attiecības, sociālās attiecības un ģimenes attiecības. Toksiskas attiecības ir toksiskas attiecības, un jums tās jāpārtrauc, ja vēlaties saglabāt veselo saprātu pat tad, ja tas nozīmē atteikties no mūsu draugiem, ģimenes locekļiem vai romantiskajiem partneriem. Jūsu garīgā enerģija un labklājība ir svarīga, un jums tā būtu jāaizsargā neatkarīgi no nekā.

2. Aizmirstot par sevi un savām vajadzībām

Jebkurā brīdī, kad visu citu vajadzības izvirziet priekšā savām vajadzībām, jūs jutīsieties emocionāli iztukšoti. Kad jūs nepaslavējiet sevi par saviem sasniegumiem, kad aizmirstat palutināt sevi un pārtrauciet darīt lietas, kas jums patīk - jūsu smadzenes piepildīsies ar negatīvām emocijām, tādējādi liekot jums justies bezspēcīgiem un emocionāli izsmeltiem.

3. Milzīgā nepieciešamība pēc perfekcionisma

Būt perfekcionistam var būt arī emocionāli nogurdinoši. Ja jūs esat kāds, kurš ir apsēsts ar to, ka viss tiek paveikts perfekti, tad jums ir tendence piedzīvot dažādas negatīvas emocijas katru reizi, kad lietas nenotiek atbilstoši jūsu plāniem. Tas ļoti kaitē jūsu emocionālajai veselībai, jo kaut kas nav jūsu kontrolē. Dzīve var būt diezgan nejauša un pārsteigt jūs visnegaidītākajos veidos. Tātad, lai pieņemtu faktu, ka ne visam jābūt perfektam, ir vitāli svarīgi jūsu garīgajai veselībai.

4. Nokost vairāk nekā jūs spējat sakošļāt

Jā, jūs esat spēcīgs, un jūs varētu domāt, ka varat tikt galā ar visu, taču šajā procesā jūs neizbēgami sākat justies emocionāli, garīgi un fiziski slikti. Pat ja jūs darāt visu iespējamo, lai izslēgtu savas emocijas no jūsu darīšanām, jūsu emocijas joprojām ietekmē tas, kad esat stresa stāvoklī.

5. Slimība

Kad esat slims, jūs esat neaizsargāts pret stresu par savu stāvokli. Tas var nopietni ietekmēt jūsu jūtas un iztukšot garīgo enerģiju, tikai domājot vien par savu slimību un jūsu dienu, kurā jūs esat piesieti pie gultas. Galu galā, kad jūsu ķermenis jūtas slikti, tā jūtas arī jūsu prāts.

6. Atrodoties nekārtībā

Kad jūsu birojs, māja vai pat vide ir juceklī, tas var ārkārtīgi ietekmēt jūsu emocijas. Redzot nekārtību, jūs varat justies neapmierināts, nokaitināts un izsmelts, tikai domājot par to.

7. Būt atkarīgam no kāda vai kaut kā

Kad esat koncentrējies tikai uz vienu lietu vai uz vienu cilvēku un esat uz viņiem ieguldījis visas savas emocijas un enerģiju – jūs būsiet vīlušies ikreiz, kad viņi nespēs jums piedāvāt nepieciešamo atbalstu vai lietas. Tas var ļoti ietekmēt jūsu emocijas, un jūs sāksiet izjust emocionālu satricinājumu un spēku izsīkumu.

8. Sliktu ziņu lasīšana

Pasaulē pastāvīgi notiek sliktas lietas. Un, ja jūs lasīsiet par visām ļaunajām lietām, kas notiek pasaulē, jūs zaudēsiet ticību cilvēcei un sāksiet absorbēt visas šīs negatīvās jūtas, kas atstās pēdas jūsu emocionālajā labklājībā.

9. Nezināšana, kad un kā pateikt “NĒ”

Kad jūs pastāvīgi piekrītat visam, jo baidāties, ka varētu kaitēt citu cilvēku jūtām, tad jūs sāksiet justies nikns un aizvainots pret sevi, jo nevarat pateikt “nē”. Tas ietekmēs jūsu emocijas un enerģijas līmeni (sliktā veidā).

10. Nedarīt lietas, kas jūs padara laimīgu

Darīt lietas, kas jums patīk un kuras jūs mīliet, ir būtiska jūsu laimei, mieram un emociju harmonijai. Kad jūs pārtraucat darīt lietas, kas padara jūs laimīgu un piepildītu, viss jūsu dzīvē iziet no līdzsvara un jūs sāksiet justies kā zaudējis daļu no sevis.

Tātad, ko jūs varat darīt šajā jautājumā? Kā jūs varat atgūt emocionālo spēku un enerģiju?

Pirmkārt, jums jāidentificē neapmierinātības avots. Izskatiet iepriekš minētos iemeslus un atrodiet emocionālā diskomforta galveno cēloni, lai jūs varētu izlemt, kādi pasākumi jums jāveic, lai mainītu situāciju.

Otrkārt, jums ir atklāti jāpaziņo savas jūtas saviem mīļajiem. Ja jūs domājat, ka problēma ir attiecībās ar citiem cilvēkiem, tad jums ar viņiem atklāti jāapspriež sava situācija. Tas ir ļoti svarīgi, lai uzlabotu attiecības ar citiem, vienlaikus rūpējoties par savu garīgo veselību.

Treškārt, jums vispirms jāpievērš uzmanība sev un savām vajadzībām un jāmaina tas, kas jāmaina. Sekojiet savām sirds vēlmēm. Dariet to, kas jums jādara, lai sasniegtu savus mērķus un sapņus. Un atcerieties, ja vēlaties kaut ko mainīt - izmaiņām vispirms ir jānotiek sevī pašā.

Visbeidzot, atbrīvojieties no saviem ierobežojumiem un atkal atrodiet zaudēto spēku.

Jo, galu galā, vienīgais iemesls, kāpēc jūs jūtaties emocionāli izsmelts, ir tas, ka jūs pastāvīgi ļaujat tam notikt. Tikai tad, kad jūs apzināti pieņemat lēmumu mainīt visu, kas liek justies iztukšotam, jūs pamanīsiet izmaiņas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!