Zīdaiņa barošana. Trešais mēnesis.
Teiksim uzreiz, krūts barošana arī zīdaiņa trešajā dzīves mēnesī ir un paliek pats galvenais un pat vienīgais pilnvērtīgas barošanas avots, protams, ja mammai pietiek piena. Ja mammai piena nav, tad mazulim jāsaņem viņam piemērots piena maisījums. Un, tāpat kā pirmajos divos mēnešos, bērnam nav papildus jādod jel kāds piebarojums. Tam vēl jūsu mazais nav gatavs.
Krūts piens – ideālākais un sabalansētākais ēdiens jūsu mazulītim. Un vēl neviens maisījums nav izdomāts tik perfekts kā mammas piens. Tas ir vispraktiskākais, visdabiskākais, vienmēr pareizajā temperatūrā. Jūs vienmēr varat doties garākās pastaigās vai pat apmeklēt kādu pasākumu, zinot, ka jums līdz ir mazulim vispiemērotākais ēdiens. Un tas būs tieši tik daudz un tādā konsistencē, kā nepieciešams jūs bērnam.
Trīs mēnešu vecumā varat mēģināt sākt barot bērnu noteiktās stundās ar noteiktu intervālu. Protams, tas nenozīmē, ka kolīdz bērnam paliek trīs mēneši tā sākat barot noteiktās stundās, vai to bērns grib vai nē. Bet var mēģināt sākt piedāvāt bērnam krūti ar noteiktiem intervāliem, lai pieradinātu bērnu pie noteikta dienas ritma.
Cenšaties pakāpeniski un maksimāli maigi ieviest jauno barošanas kārtību, tā, lai tā iespējami apmierinātu gan jūs gan jūsu bērniņu. Piemēram, ja piecos atnākat no vakara pastaigas, uzreiz pabarojiet viņu. Un nākamo reizi barojat jau astoņos, pēc vakara peldes, un tad liekat mazulīti gulēt.
Tādā veidā bērnam izstrādāsies noteikts ieradums, ka uzreiz pēc vakara plunčāšanās, viņam tiks mammas pieniņš un tad sekos miedziņš. Tāda rituāla ieviešana atvieglos vakara cēlienu jums pašai un nākotnē palīdzēs bērnam vieglāk pieņemt jauno dienas ritmu, kad būs jāsāk apmeklēt bērnudārzu. Nedomājiet, ka trīs mēnešu vecums ir pārāk mazs, lai sāktu ieviest konkrētu dienas kārtību. Lai nostiprinātu kādu ieradumu, tam ir nepieciešams laiks, tāpēc, kad bērnam būs gadiņš, tad jau būs daudz sarežģītāk ieviest ikdienā jaunus ieradumus. Tāpēc jāsāk to darīt jau laicīgi.
Jāparunā par vēl vienu krūts barošanas niansi. Ap trīs mēnešu vecumu mammas jūt, ka piena it kā kļūst mazāk. Patiesībā piena pietiek, bet mazulis aug, pieņemas svarā un viņam pienu vajag vairāk. Ja jūtat, ka mazulim nepieciešams ēst vairāk, liekat viņi biežāk pie krūts, atstājot režīma ieviešanu uz mazliet vēlāku laiku. Jo biežāk barosiet bērnu, jo ātrāk pārvarēsiet laktācijas krīzi, piens izstrādāsies vairāk, bērns būs paēdis, un varēsiet pievērsties dienas režīma ieviešanai.
Jebkurā gadījumā, nenervozējiet. Jo, kad pati atrodaties pastāvīgā stresa stāvoklī, jūsu organisms nevar noskaņoties uz vajadzīgā “viļņa” un tas atstāj iespaidu uz piena daudzumu.
Arī ēšanas ziņā jāveic nelielas korekcijas. Lietojiet uzturā pēc iespējas vairāk silta un šķidra ēdiena, dzeriet tējas un preparātus laktācijas palielināšanai. Mūsdienās varat izvēlēties sev piemērotākos, iepriekš gan pakonsultējoties ar ģimenes ārstu.
Nevajadzētu uzreiz sākt dot bērnam maisījumu. Tā ir visizplatītākā māmiņu kļūda. Tā jūs nekad nepalielināsiet piena daudzumu, ja izvēlēsieties maisījumu nevis biežāku mazuļa likšanu pie krūts
Apbruņojieties ar pacietību un cenšaties noskaņoties pozitīvi. Ja noskaņosiet sevi uz izdošanos, tad tā arī notiks!
Ja tomēr barojat bērnu ar maisījumu, tad režīmam ir jābūt ļoti noteiktam. Jebkurš maisījums pārstrādājas daudz ilgāk kā mammas pieniņš. Viena porcija maisījuma ir jau lielāka nekā mēneša vecumā, tātad, starp ēdienreizēm ir lielāka pauze. Un, protams, atcerieties – strikti sekojiet maisījuma pagatavošanas instrukcijai.
Trešā mēneša beigās mazulis, kas attīstās normāli, vidēji pieņemas svarā par 750 gramiem un izaug par 2,5 cm.